Перші результати роботи платформи “Житомирський дрон”

547

3 січня 2024 року Житомирська міська рада під час пресконференції показала перші результати роботи платформи “Житомирський дрон”. Було представлено перші безпілотники, власноруч зібрані місцевими жителями.

Розробник платформи Олександр Новіцький розповів, що від дня запуску програми участь у ній взяло уже 186 людей, які реєструвались як інженери та постачальники. Загальна кількість дронів, які уже виготовлені або перебувають у розробці складає 26 одиниць.

Міський голова Сергій Сухомлин зазначив, що готові дрони сьогодні вже будуть передаватись безпосередньо військовим підрозділам, які подавали запити, а також додав, що окрім житомирян до платформи долучились і люди з інших регіонів України:

“На сьогодні нам прислали ще близько 30 fpv-дронів з інших міст. Сьогодні вже вони в Житомирі. Після проходження тестування будемо відправляти в Збройні Сили України”.

Розповів Сергій Сухомлин і про грошову компенсацію, яку отримуватимуть інженери, чиї дрони прийматимуть участь у бойових діях.

“Компенсація – 7 300 грн. Ми казали про 6000 грн, але з урахуванням податку 7 300 гривень людина отримує, незалежно від того, в скільки йому обійшовся цей дрон. Люди отримують компенсацію після того, як ці дрони приїдуть у військову частину і у нас будуть “на руках” акти, підписані, що військова частина дійсно їх прийняла. Тоді ми зможемо з бюджету зробити цю компенсацію”, – говорить Сухомлин.

Ціллю, реалізація якої очікується у рамках “Житомирського дрона” мер наразі називає передачу 1000 одиниць БпЛА щомісячно. Половину з цих дронів закуповуватиме міськарада, а другу половину – збиратимуть учасники платформи.

Амбіції міської влади на цьому не закінчуються. Міський голова говорить, що “після того як запрацює повністю “fpv-дрон” і люди побачать, що бюджет дійсно компенсує все, наступним так само залучатимуть людей виробляти РЕБ”.

Самі ж інженери дронів говорять, що головною складністю під час розробки безпілотника є закупівля компонентів для збірки. В Україні, як зазначають вони, окрім проблем з наявністю деталей, ціна на них є вищою, ніж в Китаї, звідки, переважно, розробники і замовляють їх.

Нагадаємо, що 20 листопада 2023 року Житомирська міська рада оголосила про запуск платформи “Житомирський дрон”, у рамках якої кожна людина за власні кошти зможе зібрати FPV дрон, пройшовши безкоштовний курс навчання.

Підписуйтесь на «Перший Житомирський» у соцмережах:
Telegram
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here