Священнослужителі у Житомирі прийшли до ТЦК, щоб оновити дані

54

У Житомирі священнослужителі житомирського Свято-Михайлівського кафедрального собору прийшли в ТЦК оновлювати дані. Після 18 травня всі громадяни України, які перебувають на військовому обліку протягом 60 днів зобов’язані оновити свої особисті дані, розповідає Першому Житомирському Олександр Рець, заступник житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

«Зараз територіальний центр комплектування, після внесення певних змін в наше законодавство, проводить уточнення обліку військовозобов’язаних. Це оновлення всіх даних, яких потребує сама база, в якій ми працюємо. Плюс, ми маємо розуміти стан здоров’я військовозобов’язаного, щоб не було певних ексцесів, що ми призиваємо людей, які не придатні до військової служби. Ми не екстрасенси, на жаль, ми повинні про це знати за висновками медичними», – говорить заступник начальника центру Житомирського обласного ТЦК та СП Олександр Рець.

Представник ТЦК каже, що оновлення даних не передбачає, що особу одразу мобілізують.

«Певний стереотип, якщо ми призиваємо військовозобов’язаного служити, то це неодмінно, 100% на наступний день попадуть штурмовиками на передню лінію – так не буває. По-перше, вивчається його професія, за якою він працював у мирному житті. Якщо він до цього день проходив військову службу й у нього є військова облікова спеціальність, за якою він колись служив і має певні навички, їх потрібно оновити, а не вчити людину заново. По-друге, в армії на передньому краї перебуває певний відсоток особового складу, решта забезпечує, керує, підвозить боєприпаси. Є дуже багато професій, посад, на які можна призначити людину, навіть, якщо у неї є якісь зобов’язання, що вона не може брати зброю в руки», – каже заступник начальника центру Житомирського обласного ТЦК та СП Олександр Рець.

Отець Богдан розповідає, що вирішили не чекати повістки, а прийти самостійно й оновити дані колективно.

«16 осіб – всі працівники нашого собору, всі священнослужителі. Ми розуміємо, що потрібно дуже молитися за воїнів, за Україну, за нашу перемогу, але також розуміємо, що ми військовозобов’язані й повинні стати на облік. Ми маємо виконати так, як це потрібно виконувати в державі, бо Господь сказав: Богу – Богові, а кесарю – кесареві», – говорить отець Богдан Бойко, настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору.

Священнослужитель Володимир каже, що у разі мобілізації, може допомагати в інший спосіб, але в руки зброю не братиме.

«Я колись служив в армії, якщо потрібно буде йти, тоді так. Єдине питання, з якою ціллю будуть призивати, тому що вбивати ми не маємо права, адже тоді ми будемо позбавленні сану священника. Я зв’язківець, якщо потрібно, то у такому званні. Плюс, як капітан, так само ми виконуємо тут і якщо буде потрібно, де потрібно будемо виконувати», – ділиться протоієрей Володимир Бігун, священнослужитель Свято-Михайлівського кафедрального собору.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here