Home Війна Тільки після навчання: у Раді внесли законопроєкт про мінімальний термін підготовки мобілізованих

Тільки після навчання: у Раді внесли законопроєкт про мінімальний термін підготовки мобілізованих

178

В Україні пропонують запровадити мінімальний термін підготовки для мобілізованих, які не мають військового досвіду чи давно служили в армії. 

Про йдеться нас карті відповідного законопроекту, що розміщено на сайті Верховної ради.

Так, згідно цього законопроекту, планується внести зміни до статті 39 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо мінімального терміну військової підготовки мобілізованих.

“Доречно внести зміни до законодавства і передбачити мінімальний термін підготовки для мобілізованих, що не служили в армії, а також окреме обмеження для тих, хто не служив в армії протягом останніх 5 років“, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Приводом до цього закону стала трагічна ситуація з хлопцем з Тернополя, якого мобілізували та відправили у зону бойових дій без відповідної підготовки.

Великого резонансу в суспільстві набула трагічна ситуація, яка сталась з мешканцем Тернополя, якого мобілізували, вручивши повістку на вулиці, незабаром він, не маючи військового досвіду, вже був у зоні бойових дій, де загинув через місяць після вручення повістки. Після цього резонансного трагічного випадку, що трапився з Богданом Покітком (він ніколи не служив в армії, його мобілізували «з вулиці» і відправили в бій без належної підготовки, де він одразу загинув) доречно внести зміни до законодавства і передбачити мінімальний термін підготовки для мобілізованих, що не служили в армії”, – додається в пояснювальній записці.

Згідно із законопроєктом, мобілізовані, які не мали досвіду проходження військової служби або навчальних зборів можуть бути направлені в зону бойових дій та допущені до виконання бойових завдань лише після трьох місяців підготовки.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here