Home Війна У Любарі волонтери організували виїзну кухню: кошти з продажу страв ідуть на...

У Любарі волонтери організували виїзну кухню: кошти з продажу страв ідуть на ЗСУ. ФОТО

577

Три роки тому волонтери заснували Любарський Штаб Святого Миколая і спершу допомагали закладам, які опікуються немовлятами, а також дітям, що проживають у складних умовах – напередодні новорічно-різдвяних свят надавали одяг, продуктові набори, засоби гігієни, ліки. Втім, від початку повномасштабної війни суттєво розширили сферу своєї діяльності.

Офіційно організацію зареєстрували у грудні минулого року, та до того вже встигли зробити чимало. Керівник Штабу Тетяна Залевська пригадує, як буквально у перші дні повномасштабного вторгнення російських військ облаштували локацію на одній із АЗС і пропонували гарячі напої, страви та смаколики тим, хто був змушений тікати від війни. Згодом об’єдналися з іншою волонтерською командою, яка займається вирішенням питань із придбанням та ремонтом транспорту для ЗСУ і тепер допомагають завантажити куплені автівки перед відправкою на фронт усім необхідним для потреб захисників. 

Двічі на тиждень представники Любарського Штабу Святого Миколая пригощають усіх, хто завітав на місцевий ринок. У меню – фірмова рибна юшка, пампушки, сосиски в тісті, пиріжки, плов, біляші, олів’є, глінтвейн. Фіксованої вартості за порцію не встановлюють, кожен залишає у скриньці кошти на власний розсуд, а усі виручені  гроші незмінно витрачають на допомогу військовослужбовцям.

«Засновник штабу – Алла Кучанс, я є його керівником, а також маю помічницю Тетяну Петришину. Для наших волонтерських потреб Любарська ОТГ виділила приміщення. Разом з усіма небайдужими ми продовжуємо втілювати різні ініціативи, аби якомога швидше наблизити нашу перемогу. Наприкінці лютого 2022 року ми створили локацію на АЗС «Shell», де розмістили намет зі стравами і напоями. Біля нас зупинялися автомобілі та автобуси, якими вивозили людей з-під обстрілів – Києва, Харкова, Бучі, Запоріжжя, Маріуполя та інших міст. Намагалися приділити увагу кожному, чий шлях пролягав через Любар: підтримували, заспокоювали, спілкувалися, обіймалися, годували, – каже Тетяна Залевська. – Пізніше налагодили співпрацю із командою, яку очолює Віктор Бас. Хлопці за минулий рік відправили на фронт 37 автомобілів, а ми зі Штабом завантажили їх тим, що замовляли військові. У 2023-му їм вже вдалося придбати 3 автівки і відремонтувати 9. Велика вдячність магазинам «Автомаксі», «Авто Плюс», ФОП Пильгун, СТО Біленький,  «Bosh сервіс», Петро Куцину, Юрію Басу, котрі проводять безкоштовний ремонт, надають запчастини і залучають ресурс для спільного результату». 

Пані Тетяна не приховує, бути волонтером – складно, часом опускаються руки і хочеться все кинути. Переломним став момент, коли на війні втратили друга, але після цього зібралися з силами і стали працювати ще більше, аби їх допомога стала порятунком для інших армійців.

У грудні разом з керівництвом ОТГ відвідали військовий госпіталь в Бердичеві – завезли продукти, м’ясо, солодощі, а юний волонтер Любомир Чихун ще й підготував концертну програму.

До речі, почути хлопчика можна і на волонтерській локації на ринку на вихідних. Зазвичай працюють в середу та неділю, про що волонтери завчасно анонсують на своїх сторінках у соцмережі, а також публікують фото страв і напоїв, якими готуються частувати земляків.

«Все, що вдається зробити, це саме завдяки жителям Любарщини, яким не байдуже майбутнє країни і вони не залигаються осторонь. Тільки разом ми можемо побороти ворога. Лише в мирній країні можливо реалізовувати  великі справи, вкладаючи сили і можливості для створення найкращих соціальних умов для всіх незахищених верст населення. Працюємо чесно, відкрито. Завжди раді співпраці з різними волонтерськими організаціями, фондами та людьми, які допомагають безкорисливо, – наголошує керівник Штабу. – Наші хороші друзі та помічники  – колектив Любарської ЦРЛ і безпосередньо головний лікар Ярослав Рудніцький, волонтери із Данії, Березівська гімназія, Стрижівський ліцей, Гринівецька філія Любарського ліцею №1 та багато-багато інших. Родині Синиці  вдячні за надану буржуйку для приготування страв. Підтримуємо  героїчні  ЗСУ, забезпечуємо внутрішньо-переміщених осіб, які проживають на території громади, малозабезпечені та багатодітні родини, всіх тих, хто через війну має певні труднощі. Намагаємось відреагувати на потреби і запити усіх, хто звертається».   

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here