Головна Війна У Запоріжжі ризик викиду радіації – росіяни серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на...

У Запоріжжі ризик викиду радіації – росіяни серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на ЗАЕС

296
0

5 серпня в результаті обстрілів росіяни серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус на Запорізькій АЕС – є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.

Про це інформує Енергоатом:

“Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека.

6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки”.

The Insider зазначає, що окупанти могли замінувати ЗАЕС, або територію навколо атомної електростанції. 

Видання опублікувало відео, на якому російські військові вантажівки заїжджають на територію АЕС та розвантажують якийсь вантаж.

За різними даними на території станції перебувають близько 500 російських солдатів та військова техніка, у тому числі БТРи, зенітні установки та техніка для радіохімічної розвідки. Поблизу села Водяне, яке розташоване найближче до АЕС, стоять батареї “Градів”, а міни та боєкомплект російські солдати зберігають у безпосередній близькості до енергоблоків – під естакадами, причому частина боєкомплекту є навіть усередині енергоблоку.

Енергоатом повідомляє, що український персонал станції продовжує працювати навіть у таких умовах та докладає усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.

Наразі персонал станції займається ліквідацією наслідків пошкоджень, яких окупанти завдали своїми обстрілами 5 серпня.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here