Home Війна У Житомирі судитимуть чергового зрадника-дезертира із Національного космічного агентства України

У Житомирі судитимуть чергового зрадника-дезертира із Національного космічного агентства України

51

Перед судом постане ексофіцер Національного космічного агентства України, який перейшов на бік ворога в період збройного конфлікту та добровільно розпочав службу в окупаційній армії рф.

Як встановлено слідчими СБУ в Житомирській області, 37-річний зрадник досі продовжує працювати у центрі дальнього космічного зв’язку поблизу Євпаторії (Крим), проте вже на боці країни-агресорки.

Саме з цієї військової частини росіяни керують орбітальним угрупованням своїх космічних апаратів і паралельно здійснюють «прикриття» командних пунктів та інших важливих об’єктів.

За завзяту службу дезертир отримав від загарбників псевдозвання «майор» та посаду керівника підрозділу системи навігації ГЛОНАСС (власна радіонавігаційна супутникова система ворога, яка допомагає координувати ракетні удари по Україні).

За даними спецслужби, зрадником є колишній випускник житомирського військового вишу, який серед іншого займається й підготовкою фахівців із радіоелектронної та космічної розвідки.

Для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки його було відряджено до одного із майданчиків управління і випробувань Національного космічного агентства України (АР Крим).

Після окупації росією півострова тодішній капітан зрадив військовій присязі на вірність Батьківщині та не виконав розпорядження щодо виїзду на підконтрольну Україні територію.

Натомість, вітаючи прихід «руського міра» в Крим, у березні 2014 року дезертир прийняв пропозицію представників окупаційної влади, отримав російський паспорт та уклав контракт на проходження військової служби у складі збройних сил рф з дислокацією в тимчасово окупованому Вітіно (Крим).

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно обвинувачують фігуранта у вчиненні злочинів за такими статтями Кримінального кодексу України:

– ч.1 ст.111 (державна зрада),

– ч.1 ст.408 (дезертирство).

За порушення військової присяги його позбавлено офіцерського звання «капітан», звільнено з військової служби, а також оголошено у розшук.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Зраднику загрожує до 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

За матеріалами СБУ в Житомирській області

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here