Home Війна У Житомирі триває виставка робіт фотохудожника – загиблого два роки тому артилериста...

У Житомирі триває виставка робіт фотохудожника – загиблого два роки тому артилериста Романа Солонинка. ФОТО

1277

Трохи менше сотні робіт, які зробив та на яких зображений український фотограф – житомирянин Роман Солонинка, представили 14 червня на виставці у Домі української культури. Експозиція поділена на три частини – «Мистецтво», «Життєвий шлях», «Війна».

В минулому його батько – Василь, був військовим (28 років служби), а нині – священник, капелан.

Розповідає, що фотосправою син захоплювався з дитинства – цікавився технікою, пробував себе в різних жанрах.

Врешті, це і стало його професійною діяльністю. Роман робив студійні фото, репортажі, знімав на природі, під час культурних заходів, в його обʼєктиві – люди, емоції, події, чорно-білі та в кольорі.

Він буквально жив фотографією і фіксував кожну мить. Навіть на фронті, куди Роман Солонинка відправився у 2022-му, добровільно ставши на захист країни у перші дні повномасштабної війни, встигав фотографувати під час навчання і у перервах між боями – себе, побратимів, військовий побут, тварин, відпрацьовані снаряди.

Останні роки Роман проживав у столиці, де й звернувся у військкомат. Служив у 72 окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців ЗСУ, був артилеристом, боронив Київ, Суми, загинув у віці 42 роки на початку травня 2022-го під час виконання бойового завдання на Харківщині.

Похований на Смолянському військовому кладовищі в Житомирі, посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Звістка про те, що Солонинка загинув, шокувала його друзів та знайомих з Житомира, адже на той час ще не всі знали, що він став військовим і знищує ворогів. Навіть за два роки після цього багато з них досі не вірять, що такої світлої і талановитої людини більше нема, але у памʼять про нього лишаються авторські фото, частину з яких можна побачити найближчими тижнями у Домі української культури.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here