На сторінці житомирської волонтерки Аліни Іскоростенської у соцмережі стартував аукціон-лотерея, в рамках якого можна придбати екземпляр знакового тиражу американського журналу «Times». На обкладинці  видання  зображено портрет президента Володимира Зеленського  в оточенні тих  людей та подій, які впливають на перебіг сучасної історії України, є учасниками визвольної війни, роблять внесок в культуру чи науку, популяризують традиції тощо. Саме президент Володимир Зеленський і Дух України стали «людиною 2022 року» за версією «Times».

Такий лот для аукціону надала колега та подруга волонтерки – Тетяна Закалюжна, яка через війну разом з дітьми виїхала за кордон, а нині представляє осередок української діаспори в Англії – БО «Worthing Ukrainian Friends Network», що проводить зустрічі та організовує акції на підтримку співвітчизників, влаштовує благодійні заходи,  бере участь у подієвому житті тамтешньої громади.

Мінімальна вартість журналу – 500 гривень. Серед усіх, хто зробить відповідний переказ на вказані реквізити із  зазначенням у призначенні платежу «Участь в лотереї», він буде розіграний 25 січня. Також можна викупити примірник поза лотереєю, сплативши кошти у розмірі 3000 гривень і більше.

Основна мета аукціону – допомогти зібрати кошти на придбання транспортного засобу для підрозділу прикордонників, які виконують завдання у північній частині України – охороняють кордон, нейтралізують будь-які загрози зі сторони потенційного ворога.  Відповідно до запитів, які надійшли від захисників щодо характеристик такого авто, друзі Аліни вже  підібрали варіант у Польщі. Вартість пікапа – 6 тисяч доларів. З кінця грудня минулого року спільними зусиллями волонтерці вдалося зібрати понад 100 тисяч гривень. Це майже половина із 240 необхідних.

Днями 5500 гривень передали учасники команди «30+», які на своєму черговому благодійному виступі в Житомирі, влаштувала серед глядачів розіграш свіншота з брендуванням від українського бренду одягу «Kopo».

Ще 50 тисяч гривень надійшло від житомирської майстерні “Просто Миколка”, де виготовляють свічки, а також мають онлайн-магазин із продажу виробів українських майстрів. Зі свого прибутку за минулий рік на ЗСУ вони пожертвували більше одного мільйона гривень.

Волонтерством Аліна Іскоростенська займається від початку повномасштабного вторгнення російських військ    – проводила збори на амуніцію для військовослужбовців на фронт (форма, взуття, рюкзаки, сумки, каска, термокомплекти, різний одяг і білизна), продукти харчування, польові пічки, інше спорядження та речі,  передавала ліки у госпіталь, співпрацювала із польськими волонтерами та житомирським закладом харчування, завдяки чому забезпечували щоденними обідами бійців на блокпостах.

«У волонтерській діяльності я брала невеличку паузу, але відновилася, набралася сил і тепер потрохи повертаюся до справ. До мене звернулися друзі, щоб допомогла придбати авто для взводу прикордонників, де несе службу їх товариш. Досвіду збирати саме на таку потребу в мене ще не було, та впевнена, що  разом ми впораємося. Практично половина дистанції вже подолана, треба ще зовсім трохи, – відзначає Аліна Іскоростенська. – Розумію, що всі виснажені зборами і свята – це не найкращий час оголошувати збір, але хлопцям дуже потрібне такий пікап, вони розраховують на підтримку кожного».

 Фінансово долучитися до збору можна, переказавши кошти на реквізити: 4149629342537024  (ПриватБанк)5375 4112 0386 3134 (Ковальчук Віталій Михайлович), Монобанка.  

Юлія Демусь

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here