Волонтери в Житомирі запрошують до участі у зборі книг для військових, що проходять лікування

442
0

Військові, які повертаються зі служби часто потребують не лише медичної підтримки, а й допомоги у духовній реабілітації. Український волонтер Віктор Доброльожа разом зі своєю командою розпочали благодійну акцію “Подаруй книжку захиснику України”, яка спрямована на забезпечення військових певною літературою, спеціально підібраною для полегшення їхнього одужання.


“Це окремий волонтерський проєкт, який має забезпечити потреби наших військових у певній духовній реабілітації та підтримці, щоб вони швидше одужували ті, хто має поранення або захворів. Тому що рівень медичного забезпечення і догляду цілком достойний. А от я зіткнувся з тим, що як у військовому шпиталі, так і в наших областях є не один військовий шпиталь, а також багато цивільних лікувальних закладів у самому місті та за його межами, які надають послуги з реабілітації нашим захисникам. Вони не мають достатньої кількості літератури, або її зовсім немає, або ця література не відповідає реаліям сьогодення”, — розповів волонтер Віктор Доброльожа.

Проєкт успішно провів два візити до військових шпиталів, подарувавши спеціально відібрану літературу. Разом з відомим фотохудожником Леонідом Шевчуком та студенткою Ангеліною Ріхтер, Віктор передав військовим книги, які не лише доступні в лікувальних закладах, але й спрямовані на підтримку емоційного та психологічного відновлення воїнів.“Ми вже здійснили два візити разом з прихильниками цього проекту. Зокрема, це відомий фотохудожник Леонід Шевчук та студентка першого курсу Ангеліна Ріхтер. Ми разом відвідували і презентували ці книги, які ми спеціально відібрали, це сталося 29 листопада. І тоді усі книги, які ми передавали військовим, були представлені, щоб не просто ці книжки були у лікувальному закладі, а військові, які там перебувають, знали, що ці книжки є“, – розповів волонтер Віктор.

Згідно з його словами, військові проявляють інтерес до творів таких письменників, як Тарас Шевченко з його “Кобзарем”, Владзьо з “Від нервів”, Сергій Жадан, а також до творів Івана Франка та Лесі Українки.

“Брати Капранови надали багато примірників різних книжок власного авторства з підписами. Авторський підпис завжди розглядається як адресна передача книги. Люди часто приходять з вулиці і приносять книги, а я завжди прошу підписати їх. Підписана книга набуває зовсім іншого значення. Ці побажання дуже надихають військових”, — розповів Віктор Доброльожа.

Віктор Доброльожа розповідає, що не всі книги, які приносять люди, потрапляють до військових. Спершу він переглядає книжки, оцінює їхній стан і вирішує, чи вони підходять для передачі захисникам. Ті, що не проходять сортування, планує обмінювати на інші видання, розповідає волонтер.

“Які книжки не мають бути? Ну, не думаю, що це сприятиме. Хоча, таку книжку передали. І друга книжка, начебто вона гарна, все прекрасно, але вона з компартійних часів. Для масовки, велике прохання – не давати книжок, які не піднімуть настрій, не сприятимуть одужанню. Це має бути українська книжка, написана українською мовою, будь-якого жанру, крім нудного. Можна взяти з власної бібліотеки, придбати в книгарні або ж здійснити пожертвування”, — пояснив координатор акції.

Книги можна залишити в будь-якій нотаріальній конторі Житомира, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі або Михайлівській недільній школі, при цьому залишивши свій контактний номер телефону та побажання для військових.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here