Home Війна Забуття – гірше зради: житомирянам продовжують нагадувати про хвилину мовчання у памʼять...

Забуття – гірше зради: житомирянам продовжують нагадувати про хвилину мовчання у памʼять про полеглих Героїв. ФОТО

491

«Буде одна людина, але ми всеодно продовжимо стояти», – говорить Валентин Голуб 19 травня.

Він – координатор акцій у Житомирі, в рамках яких учасники закликають жителів та гостей міста долучатися до Загальноукраїнської хвилини мовчання, вшановуючи памʼять усіх загиблих захисників.

Заради цього вже більше місяця щоранку – у будні та вихідні, виходять на вулиці Житомира із національною символікою, плакатами і гаслами, портретами загиблих військовослужбовців.

Валентин боронив країну у складі 95-ї бригади в період проведення АТО/ООС, а в листопаді 2022-го – вже під час повномасштабної війни, загинув його син – десантник Назарій Рустамов.

Локація напроти міської ради на Великій Бердичівській – основна. Тут стоїть авто з прапорами, звучить патріотична музика.

Валентин, матері і дружини полеглих воїнів збираються ближче до 9 години. Спершу звертаються до водіїв транспорту, що проїздить повз, з проханням сигналити, але це роблять лише одиниці.

Рівно о 9.00 виходять на пішохідний перехід, звучить хвилина мовчання. Автівки зупиняються, водії виходять, стають поруч і схиляють голови. Перехожі навколо також зупиняються. Далі лунає гімн, а після рух транспорту знову відновлюється.

Щоденна хвилина мовчання – це найменше, що може зробити кожен: зупинитися, вшанувати тих, хто ціною власного життя виборював майбутню перемогу України. Їх уже не повернути, але памʼять про них має бути вічною.

Відзначимо, що акції з хвилиною мовчання кожного дня проходять у різних районах Житомира, куди рідні загиблих приїздять спеціально, аби в черговий раз нагадати про ініціативу.

Попри це у соцмережах постійно зʼявляються дописи про те, що багато людей все ще ігнорують хвилину мовчання – не зупиняються, поспішають далі у справах, не реагують на зауваження.

Пан Валентин переконаний, що завдяки постійним нагадуванням все таки вдасться донести інформацію до усіх житомирян і з часом навіть без акцій вони знатимуть, що о 9.00 потрібно вшанувати памʼять Героїв.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here