Home Влада Арсеній Пушкаренко: Питання повернення пільг «чорнобильцям» – наш пріоритет

Арсеній Пушкаренко: Питання повернення пільг «чорнобильцям» – наш пріоритет

232

Арсеній Пушкаренко: Питання повернення пільг «чорнобильцям» – наш пріоритет

На Житомирщині відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. У рамках засідання комітету відбулася зустріч з представниками організацій «чорнобильців» Житомирщини.

Народні депутати від «Слуги Народу» зустрілися з керівниками місцевих громадських організацій ліквідаторів аварії на ЧАЕС Житомирщини для обговорення та напрацювання шляхів вирішення проблемних питань соціального захисту та забезпечення ліквідаторів і постраждалих від катастрофи.

«Ми зібралися сьогодні, щоб започаткувати реальний діалог влади – представників обласної ради, народних депутатів, які займаються соціальною політикою, – із ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС. Зі слів самих ліквідаторів, такого діалогу не було 35 років. Почули ту проблематику, яка є. Наше завдання – розробити дорожню карту та за каденцію втілити її в життя», – розповів голова Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу», народний депутат Арсеній Пушкаренко.

Основними проблемами «чорнобильців» залишаються компенсація за втрачене майно, оздоровлення та соціальний захист.

На повернення пільг ліквідаторам направлений законопроєкт №4555, який в першому читанні підтримали 340 народних депутатів.

«Минуле скликання Верховної Ради прийняло ганебне рішення і скасувало пільги «чорнобильцям» і ліквідаторам. Але саме наша фракція піднімає питання повернення цих пільг. 4555 був проголосований у першому читанні такою більшістю голосів, що сьогодні ні в кого нема сумнівів та заперечень, що він буде проголосований і в цілому», – підкреслив Арсеній Пушкаренко.

Причому, народний депутат підкреслив, що це тільки перший з 11 законопроєктів, які сьогодні зареєстровані в парламенті щодо поновлення пільг та покращення соціального захисту «чорнобильців».

«Є рішення Конституційного суду, щодо того, що рішення минулого скликання про відміну пільг «чорнобильцям» є антиконституційним, і ми будемо це виправляти», – акцентував Арсеній Пушкаренко.

Ще одна надзвичайно важлива проблема, про яку йшлося на засіданні, – це медичний захист «чорнобильців». Для Житомирської області болючим питанням залишається лінійний прискорювач.

«Ганьба, що за 30 років Незалежності в Житомирській області, найбільш постраждалій від Чорнобильської катастрофи, нема лінійного прискорювача. Це відповідальність обласної державної адміністрації. Але я думаю, що доручення президента щодо його закупки точно буде виконано в цьому році», – сказав Арсеній Пушкаренко.

Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко разом із уповноваженим представником «чорнобильців» Леонідом Антонюком

За результатами зустрічі, керівники «чорнобильських» організацій обрали уповноваженого представника своїх інтересів. Ним стане ліквідатор, генерал цивільного захисту Леонід Антонюк. Він отримає статус радника голови обласної ради з питань соціального захисту населення постраждалого від аварії на ЧАЕС. З ним також планують співпрацювати в парламентському Комітеті з питань соціальної політики під час розробки профільних законопроєктів.

«Я бачу сьогодні, що спільно з органами влади 60% проблемних питань можна вирішити, але ми маємо почути одне одного, як ці проблеми потрібно вирішувати. Ми готові спільно з владою та депутатами на День вшанування ліквідаторів або на День Незалежності відкрити Радіаційний центр, на це не потрібно коштів, лише бажання, де сотні і тисячі людей будуть врятовані», – сказав Леонід Антонюк

Народний депутат України Арсеній Пушкаренко запевнив, що зустрічі з ліквідаторами будуть регулярними.

Арсеній Пушкаренко запевнив, що зустрічі з ліквідаторами будуть регулярними

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here