Home Відпочинок Депутати Житомирської облради звернуться до Кабміну щодо виїзду за кордон

Депутати Житомирської облради звернуться до Кабміну щодо виїзду за кордон

2248

Звернення до Кабміну щодо зміни правил виїзду за кордон хочуть прийняти на сесії 16 березня депутати облради.

Депутати ініціюють зміни до постанови, аби вони могли виїжджати за кордон не виключно для службових відряджень, аргументуючи це тим, що обмеження стосуються посадових осіб.

“Депутати Житомирської обласної ради висловлюють Вам свою повагу і висловлюють занепокоєння щодо постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 69 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України».

Це рішення викликало значний резонанс у суспільстві, особливо серед жіночих правозахисних організацій, через відсутність належної оцінки впливу прийнятого рішення на жінок і чоловіків, які мають сімейні обов’язки по догляду за дітьми і членами родини…. 

Відповідно до змін, що вносяться у Правила, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану, депутатів місцевих рад віднесли до переліку осіб, які мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження”, – йдеться у зверненні.

Депутати підкреслюють, що їх діяльність не є службовою та вони не являються держслужбовцями або посадовцям ОМС.

Тому пропонують із пунктів постанови, що якими встановлюється право виїзду за кордон суто для службових відряджень, забрати “депутати місцевих рад”.

“1. Пропонуємо виключити з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 69 слова «депутати місцевих рад» або ж замінити на «секретарів, голів, заступників голів місцевих рад». Внесення змін по депутатах не буде суперечити Указу Президента України та рішенню РНБО, оскільки рішення цих органів влади їх не охоплювало, отже зміни до жодного конфлікту не мають призвести. Таке виключення не може розцінюватися привілеєм для депутатів місцевих рад, серед яких 30,5% жінки. 

2. Внести уточнення щодо пункту 214 про виняткові випадки та вказати, на кого саме воно поширюється. Це положення не має дискримінувати жінок, які перебувають у шлюбі, одиноких батьків і матерів, чоловіків з інвалідністю та чоловіків, яким виповнилось 60 років”, – йдеться в тексті звернення.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here