Home Влада Корупція у дорожніх тендерах: у Житомирі підприємство звернулося в НАБУ через зловживання...

Корупція у дорожніх тендерах: у Житомирі підприємство звернулося в НАБУ через зловживання чиновників

912

Дорожні тендери на сотні мільйонів гривень Житомирська ОДА віддає фірмам-улюбленцям за завищеними цінами, навіть якщо є переможець тендеру, що пропонує відремонтувати дорогу на 3-6 мільйонів дешевше. Учасники закупівель звертаються до Антимонопольного комітету, виграють спір, а департамент регіонального розвитку відміняє тендер та оголошує новий. І так по три кола, допоки не виграє потрібна фірма.

З повідомленням про корупцію у дорожніх тендерах, які проводить департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА, звернулося до НАБУ виробничо-комерційна фірма "Урарту".

Текст заяви до НАБУ, а також прокуратури області є в розпорядженні "Першого житомирського".

"Повідомляємо про вчинення неправомірних дій, що містять ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 364, 366 УУ України, посадовими особами Замовника Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації при проведенні відкритих торгів з реконструкції автомобільних доріг загального користування місцевого значення у 2020-20021 рр., що виразилися в наданні незаконної переваги при визначенні переможця торгів конкретним учасникам закупівель – ТОВ "БУДСТАНДАРТ ЛТД" (ЄДРПОУ – 41945421) та ТОВ МІТТЕЛ" (ЄДРПОУ – 40216774), а також внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей з метою розбазарювання та привласнення державних коштів", – йдеться у заяві до НАБУ і прокуратури області.

Фірма "Урарту" вже двічі поспіль виграє одні і ті ж тендери, однак переможцем у Житомирській ОДА обирають улюблену ТОВ "БУДСТАНДАРТ ЛТД", яка зайшла на будівельний ринок із фіктивними документами.

Зокрема, у повторному тендері на реконструкцію дороги С061009 Михайлівка – Филинці в області "Урарту" пропонує найнижчу ціну в 92 млн грн, однак в ОДА цю пропозицію відхиляють і переможцем тендеру обирають найдорожчу фірму з переплатою у 6,5 млн – ТОВ "БУДСТАНДАРТ ЛТД" за 98,5 млн грн.

"Урарту" звернулося до Антимонопольного комітету, який вже вдруге визнав порушення в тендері та зобов’язав департамент скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції "Урарту".

"Зобов’язати ДЕПАРТАМЕНТ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції виробничо-комерційної фірми  "Урарту" та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "БУДСТАНДАРТ ЛТД" переможцем за процедурою закупівлі — "Реконструкція автомобільної дороги загального користування місцевого значення С061009 Михайлівка – Филинці км 0+000 – км 8+780, Житомирської області" (ДК 021:2015 (CPV) – 45230000-8 – Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2021-01-28-011543-b", – йдеться в рішенні Антимонопольного комітету.

В "Урарту" наголошують: вже двічі по одному й тому ж тендеру департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА, зловживаючи владою та займаючись службовим підробленням, неправомірно надає перевагу ТОВ "БУДСТАНДАРТ ЛТД". Про це свідчать два рішення Антимонопольного комітету. Саме ці документи передали в НАБУ.

Очікувано тендерний комітет департаменту регіонального розвитку може втретє відмінити тендер, однак для цього має бути підстава: зміни у проектній документації на дорогу, яких немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорожні схеми на Житомирщині – як фірми-прокладки заробляють мільйони

Аналогічна ситуація з тендером на реконструкцію дороги С061031 Софіївка – Панасівка – Филинці, який через рішення Антимонопольного комітету про порушення в процедурі обрання переможця ОДА скасувала нібито через зміни в проектній документації. Натомість оголосила новий тендер із тією ж технічною документацією.

Однак і новий тендер виграла фірма "Урарту", запропонувавши відремонтувати дорогу на 3,6 млн грн дешевше – за 23,1 млн грн. Прогнозовано ОДА обирає переможцем дорожчу ТОВ "МІТТЕЛ" за 26,7 млн грн.

"Урарту" вдруге і по цьому тендеру звернулося до Антимонопольного комітету та отримало рішення про порушення процедури у тендері:

"Зобов’язати ДЕПАРТАМЕНТ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції виробничо-комерційної фірми "Урарту" та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "МІТТЕЛ" переможцем за процедурою закупівлі —10 "Реконструкція автомобільної дороги загального користування місцевого значення С061031 ((М06) – Кременець – Біла Церква) – Софіївка – Панасівка – Филинці – (Шепетівка – Бердичів) км 5+200 – км 8+800, Житомирської області" (ДК 021:2015 (CPV) – 45230000-8 – Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2021-01-28-012331-b".

В "Урарту" наголошують, що виграють і втретє тендери, адже їхні пропозиції будуть найдешевші, бо не збираються пропонувати чиновникам відкати.

Однак паралельно підприємство змушене звернутися до НАБУ та прокуратури, аби припинити корупцію в тендерах, можливості якій чиновники знайшли і в системі Prozorro.

Читайте також: Високі відкати і чому в тендерах обирають найдорожчі пропозиції

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here