Home Влада У Житомирі підняли тарифи на копання могил на 80%

У Житомирі підняли тарифи на копання могил на 80%

430

У Житомирі зросли тарифи на ритуальні послуги, зокрема, копання могил. Вартість зросла середньому на 80% (від 65% до понад 100% залежно від виду копання ям).

Нові тарифи становитимуть:

Літо:

  • ручне копання – 2088,1 грн (було 1260,64 грн);
  • механічне копання – 1374,4 грн (було 685,5 грн).

Зима:

  • ручне – 3560,4 грн (було 2213,90 грн);
  • механічне – 1510,4 грн (було 872,38 грн).

Відповідне рішення прийняли на засіданні виконкому 1 листопада. 

Однією з основних ритуальних послуг, які надає комунальне підприємство “Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування”, є копання могил на кладовищах міста. 

“З 2019 року тарифи на копання могил не переглядалися. За цей час виросла мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум. Якщо брати таблицю по містах України, то там тарифи вже затверджені, крім нас, по всіх містах. Збільшення там мінімальне. На даний момент на підприємстві діють тарифи на ритуальні послуги, затверджені рішенням міськвиконкому від 21 грудня 2019 року №1428. При розрахунку були закладені ціни на матеріали станом на 2019 рік, а також мінімальна заробітна плата — 4173 гривні. Так як з 2019 року підвищилася мінімальна заробітна плата до 6700 гривень, а прожитковий мінімум з першого грудня 2022 року становить 2684 гривні, а також зросли ціни на паливно-мастильні матеріали, то підприємство несе великі збитки”, – повідомив директор підприємства Василь Ганченко.

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин також зазначив, що Державна аудиторська служба дійшла висновку, що “Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування” працює збитково.

“Є вже висновки Держаудитслужби, що ми наносимо збитки підприємству, і щоб притягнути до відповідальності всіх: і керівників, і всіх… Вартість у нас, якщо порівнювати з містами Тернопіль або Рівне, є нижчою в середньому у два рази. Міська рада виконає припис Держаудитслужби. Таким підняттям ми фактично виконуємо припис Держаудитслужби, але на собі вартість ще не виходимо, бо у такий час тут точно не про собівартість та не про прибуток”, — зауважив Сергій Сухомлин.

Директор комунального підприємства прокоментував,  що за перші дев’ять місяців 2023 року копання могил завдало збитків на суму 1 мільйон.

Нагадаємо, у березні Сухомлин заявляв, що підняття тарифів на копання могил – це “цинічна позиція”.

“Ми мали підняти в два рази тариф на копку могил для людей в такий час, коли складно. Хоча підприємство функціонує незбитково і все нормально. Дай бог, щоб їм теж… по розцінкам не прийшлось”, – сказав тоді Сухомлин про припис аудиторів.

Держаудитслужба виписала акт на 12 млн грн для КП “Спецкомпінат комунально-побутового обслуговувавння” Житомирської міської ради за “низький тариф на копання могил”. 

“Тарифи мають переглядатися щороку, але з 2019 року їх не змінювали, бо то був коронавірус, потім почалася війна. У тарифі закладена тільки мінімальна заробітна плата, а її розмір зростав з 2019 року і у тарифі це не відображалося. Відтак підприємство несе збитки. Нам по штату потрібно 12 землекопів, а є сім. Люди не хочуть йти на цю роботу, бо низькі зарплати. Чи врятує новий тариф підприємство — не відомо”, — розповів Василь Ганченко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here