В Україні звільнять всіх обласних воєнкомів, – Зеленський

286

В Україні звільнять усіх обласних “воєнкомів”. Стосовно воєнкомів, працівників ВЛК та інших посадових осіб відкрили 112 кримінальних проваджень. Хабарі брали готівкою та криптовалютою.

Про це кадрове рішення за результатами засідання РНБО повідомив 11 серпня президент Володимир Зеленський:

“Загалом 112 кримінальних проваджень щодо посадовців військкоматів, 33 підозри. Обласні воєнкоми, міські, районні, працівники ВЛК, інші посадові особи. Зловживання в різних областях. Хтось брав готівкою, хтось криптовалютою – хіба що в цьому різниця. Цинізм всюди однаковий. Незаконне збагачення, легалізація незаконно отриманих коштів, неправомірна вигода, незаконне переправлення військовозобов’язаних через кордон.

Наші рішення наступні.

Звільняємо всіх обласних “воєнкомів”. Керувати цією системою мають люди, які точно знають, що таке війна та чому цинізм і хабарництво під час війни – це державна зрада. Натомість воїни, які пройшли фронт або які не можуть бути в окопах, бо втратили здоровʼя, втратили кінцівки, але зберегли свою гідність і не мають цинізму, – саме їм можна довірити цю систему комплектування. Реалізувати це рішення повинен Головком Залужний. Перед призначенням нових керівників ТЦК буде перевірка СБУ.

Кожен воєнком, щодо якого є кримінальне провадження, нестиме відповідальність.

Звільнені воєнкоми, щодо яких не виявлено даних про злочини чи правопорушення – на фронт… Армія ніколи не є і не буде заміннною покаранню. Посадовці, які переплутали погони з вигодою – точно під суд”, – сказав Зеленський.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here