Home Влада Влада області звернулася до нардепів: просять 100 млн грн субвенції на лінійний...

Влада області звернулася до нардепів: просять 100 млн грн субвенції на лінійний прискорювач

286

Керівники облради та ОДА звернулися до народних депутатів України щодо сприяння у виділенні з державного бюджету у 2021 році області цільової субвенції на придбання лінійного прискорювача. Вартість обладнання – орієнтовно 100 млн грн.

"Питаннями модернізації та удосконаленням матеріально-технічної бази онкодиспансеру ми займаємось уже більш як 3 роки. Наша область визнана найбільш постраждалою від аварії на ЧАЕС. Кількість хворих щороку зростає, тому якість медичних послуг має також підвищуватись. Наразі немає можливості надавати професійне точкове лікування раку, а придбання лінійного прискорювача, без перебільшення, шанс врятувати не одне життя.

Наразі наші мешканці змушені шукати вихід в інших областях. До прикладу, у Рівненській області працює два прискорювачі. Тому дане питання напрочуд важливе. Ми хочемо публічно пройти всі обговорення, щоб ні в кого не виникало питання про необхідність придбання даного обладнання. Зрозуміло, що ціна питання приблизно 100 мільйонів гривень. Таких коштів в обласному бюджеті немає, тому ми хочемо розглянути усі можливі варіанти: лізинг, співфінансування, кошти меценатів. Ми ставимо амбітні плани – встановити лінійний прискорювач вже цього року", – розповів заступник голови обласної ради Володимир Ширма.

За словами директора КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Ігоря Сабадаша, область потребує чотири лінійні прискорювачі, адже майже 2 тис. жителям необхідна променева терапія. Однак наразі в області немає жодного прискорювача.

У минулому році за 4 млн грн в онкодиспансері реконструювали бункер для прискорювача. У разі встановлення обладнання відкритого типу із більш широким спектром послуг доведеться додаткові ремонтні роботи.

Довідково. На обліку в КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради перебуває 22 тисячі жителів області. З них – 4 тисячі первинних хворих, 40% яких потребують променевої терапії.

Нагадаємо, в області вдвічі більше людей помирає від онко, ніж від Covid.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here