Головна vlada Житомиряни можуть отримати 100 тис. грн допомоги на власну справу, повертати доведеться...

Житомиряни можуть отримати 100 тис. грн допомоги на власну справу, повертати доведеться менше

72
0

Безробітні житомиряни на початку 2022 року можуть отримати близько 100 тис. грн державної допомоги на розвиток власної справи під 0% річних.

Через три роки підприємницької діяльності кошти за мінусом сплачених податків та ЄСВ (а це – більша частина суми допомоги) необхідно буде повернути.

Про це нагадує мерія із посиланням на постанову Кабміну, яка вступає в силу 1 січня 2022 року.

Відповідно до документу, безробітна особа отримує 15 мінімальних зарплат на започаткування власної справи. Станом на 1 січня 2022 року розмір мінімальної зарплати становитиме 6,5 тис. грн, тобто сума допомоги – 97,5 тис. грн.

Таким чином держава реалізує проєкт "Рука допомоги", який був пілотним у 2016-2019 роках у Харківській, Полтавській та Львівській.

Тоді 240 безробітних стали підприємцями і лише 10% із них припинили підприємницьку діяльність. 30% учасників проєкту повернули державі кошти допомоги достроково, за рахунок поточних доходів. Місячні доходи більшості учасників проекту після року роботи коливались у межах 30-120 тисяч гривень, а у деяких були і більш суттєві фінансові результати.

Тепер проєкт реалізовуватимуть на території всієї України. Провайдерами стануть центри зайнятості, управління соціального захисту, ТГ.

Житомирян запрошують вже зараз готувати бізнес-плани та ідеї для започаткування бізнесу.

 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here