Home Їжа Смак літа: скільки на Житньому ринку в Житомирі коштують кукурудза, дині та...

Смак літа: скільки на Житньому ринку в Житомирі коштують кукурудза, дині та кавуни. ФОТО

572

На Житньому ринку в Житомирі у цю пору активно продають сезонні фрукти й овочі. Найбільше – абрикос та персиків. Ними прилавки буквально переповнені, але попри це біля багатьох – черги.

Зумовлено це тим, що тут ціна на них 45 гривень, тоді як в інших продавців, залежно від сорту, розміру та зрілості, коливається від 50 до 80 гривень. Надто стиглі плоди пропонують купити трохи дешевше, акцентуючи на тому, що вони солодкі та соковиті.

«Це зривали такими, щоб на сонці настоялися. Понюхайте як пахне. Ці зелені лежали в ящику і доходили самі по собі, то нема з чим рівняти – «трава», – говорить продавчиня і навіть пропоную скуштувати для порівняння.

На абрикоси та персики – основний попит, а також беруть чорницю – 90 гривень за літрову банку, лохину – 170-200 гривень за кілограм.

Подекуди ще зустрічаються черешні – 90-180 гривень. Дешевша – останній урожай вітчизняної, у тому числі зірвана на Житомирщині, дорожча і крупніша – імпортна. Яблука з минулорічного урожаю -27-45 гривень і навіть дорожчі, але їх дуже мало.

Так само на ринку торгують і привезеними кавунами та динями. Кажуть, що наразі в Україні починається збір і реалізація ранніх сортів баштанних і за кілька тижнів посмакувати ними зможуть житомиряни. Тоді й очікується основне зниження ціни.

Зараз вартість одного кілограма кавунів на Житньому ринку – 37-39 гривень (станом на 7 липня, а у будні напередодні можна було знайти і по 29), дині – 49-54 гривні.

«Нема що стукати! Вони всі стиглі. Це Туреччина, – пояснює продавець. – Цілий потягне на кілограмів 8, можу щось менше вибрати. Половинки і четвертинки сьогодні різав, свіжі. Дині не ріжу, що там різати – вони маленькі, сів і за один раз зʼїв».

Поки стоїмо в черзі за кавунами, кілька людей попереду купують і собі «на пробу». Виходить близько 100 гривень за шматок (четверта частина від цілого).

«Це колись треба було все літо чекати, щоб наші – херсонські, скуштувати, а зараз вони їх мало не з травня везуть, аби гроші були», – чую від покупців.

Власне, через повномасштабну війну і окупацію частини південних регіонів країни, де традиційно вирощували дині та кавуни, плантації цих культур почали збільшувати у сусідній Миколаївській, Запорізькій, Одеській областях, а ще на Закарпатті. Крім цього, у 2022-2023 роках експериментально сіяли на Рівненщині та Вінниччині, але у цьому сезоні фермерські господарства виходять на більші обʼєми і постачатимуть на внутрішній ринок.

Також на Житньому ринку вже є молода кукурудза. Знову ж таки, залежно від сорту, свіжості, довжини качана, її можна купити за 20-34 гривні.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here