Home Здоров'я ВІСІМ ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

ВІСІМ ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

393

Від того, як організовано наше харчування, залежить стан  нашого здоров’я. Пропонуємо вашій увазі нескладні правила,  дотримання яких дозволить зробити  харчування не лише приємним, а й корисним та збалансованим.

1. Частота. Одне з головних правил правильного харчування – необхідність їсти кілька разів на день.   Бажано –  не менше 3-5 разів, але в маленьких пропорціях і в один той самий час.

2. Різноманітність. Харчування має бути різноманітним і не надто екстравагантним. Кількість жирної, смаженої, гострої та кислої їжі доведеться обмежити. Людському організму для нормального функціонування потрібна величезна кількість органічних і мінеральних речовин, і вони обов’язково повинні бути присутніми у вашому раціоні.

3. Поступовість. Відразу відмовитися від звичного харчування складно, тому включайте «здорові» продукти в свій раціон поступово. Придбайте пароварку. Вона збереже всі корисні речовини, що містяться в продуктах, і при цьому захистить вас від жирів. Також, слід зменшити споживання солі і цукру.

4. Енергетичний баланс. Їжа повинна заповнювати наші енергетичні втрати і система харчування  повинна це враховувати.

5. Сніданок обов’язковий. Він повинен бути повноцінним і різноманітним – кави  з булочкою недостатньо. Найкращий варіант —   повернутися в дитинство, до вівсянки і гречки. Якщо з ранку часу немає, можна перекусити яблуком, бананом або йогуртом. Добре з’їсти яйце вкруту або омлет, а замість кави випити чашку свіжозавареного чаю, краще зеленого і без цукру.

6. Харчуйтеся за графіком. На роботу  можна захопити пшеничний хлібець, батончик з мюслі, суміш сухофруктів з горіхами, яблуко або шматочок сиру. Все це допоможе протриматися до обіду в гарному настрої. Тим, хто працює в нічну зміну, від прийому їжі відмовлятися не можна. При цьому обов’язково треба з’їсти що-небудь солодке (глюкоза допоможе організму впоратися зі стресом і підживить нервову систему).

7. Розбавляйте раціон. Під час обіду і вечері не забувайте про густі супи. Вони сприяють кращому травленню і не перевантажують шлунок. Кількість алкоголю необхідно скоротити. Пийте сік, чай або мінеральну воду без газу. А ось газована вода  негативно впливає на шлунково-кишковий тракт.

8. Фрукти і овочі необхідні. Це одна з основ правильного харчування. Вони обов’язково повинні бути присутніми у вашому раціоні. У них міститься необхідні нашому організму харчові волокна і вітаміни. Недолік фруктів у раціоні може стати причиною спраги (доводитися багато пити, підвищується навантаження на серце і нирки) і необхідності  приймати «банкові вітаміни», які значно відрізняються від природних аналогів. Але разом з тим  не варто харчуватися цілими днями лише  одними фруктами та салатами —  оскільки це може спричинити   розлад шлунка та інші  проблеми  з   травленням.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here