COVID-19 та інфекційні захворювання: яка ситуація в області?

Нещодавно стало відомо, що в Україні зафіксували вже 5 випадків захворювання на новий субваріант COVІD-19 FLiRT. Зокрема, один з випадків було зафіксовано у Житомирській області. Ще один випадок у Івано-Франківській області став летальним.

Окрім того, за словами заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Кузіна, на сьогодні, територією України циркулює 10 штамів вірусу SARS-CoV-2. Це різні субваріанти штаму Omicron.

Перший Житомирський вирішив поцікавитись – якою, наразі, є загальна ситуація щодо захворювання на ковід та інші інфекційні хвороби в нашому регіоні.

Ситуація з COVID-19

Лікарка-епідеміолог Житомирського обласного ЦКПХ Тетятна Лутай розповіла нам про те, що в літній період на Житомирщині спостерігається зростання кількості захворювань на коронавірус. Зокрема, в червні було зареєстровано 40 таких випадків, в липні ж ця цифра зросла більш, ніж втричі – 145 хворих. І в майбутньому, за словами медикині темпи захворюваності продовжать зростати.

“Covid-19 останнім часом ми відносимо до сезонної інфекції. Ріст, підйом і найбільший рівень захворюваності відмічається в період із жовтня по травень. За даними і ВООЗ, і за даними нашого Центру громадського здоров’я зростання захворюваності відбувається не лише в Україні, а й також у багатьох країнах світу. Зокрема, і в Європі, і в Америці”, – говорить Тетяна Лутай.

Особливості нового субваріанту FLiRT

Також епідеміологиня зазначає, що новий субваріант FLiRT вже був лабораторно проаналізований та досліджений найсучаснішим методом дослідження – шляхом секвенування. І воно показало, що принципових симптоматичних особливостей FLiRT не має. Про те, як він розвиватиметься та циркулюватиме надалі, говорить лікарка, будуть спостерігати.

Інші інфекційні захворювання

Що стосується інших інфекційних хвороб, то пані Тетяна виділяє тенденцію щодо зростання поширюваності, в літній період, кишкових інфекцій. Також останнім часом зростає і кількість захворювань на хворобу Лайма.

“Актуальними завжди залишаються інфекції, проти яких існують засоби вакцинації. В цьому році у нас погіршилась епідемічна ситуація з кашлюком. Відмічається ріст випадків, як серед дитячого населення, як серед дітей до 5-ти років, так і серед школярів та дорослого населення. За 7 місяців поточного року 166 випадків, зокрема, 158 випадків – серед дітей до 17-ти років”, – додає лікарка.

Більше про основні актуальні для Житомирщини захворювання та тенденції щодо зростання чи зниження кількості хворих дивіться у нашому відеоматеріалі.