«Йога зі мною сталася випадково, – коротко резюмує житомирянка Юлія Нищук. – Я потрапила в місце, яке надихає та мотивує. Місце, де працюють прекрасні люди, що підтримують і вказують можливі напрямки, коли ти зупинилася і не знаєш, що робити далі». 

Саме таким місцем для неї кілька років тому став Оздоровчий центр «Баланс». Спершу працювала там  адміністратором, згодом пішла навчатися на тренера з функціонального тренінгу, адже запевняла, що йога – це не її. Врешті, все змінилося, коли знайшла свого вчителя і свою йогу. Відтоді – вже 5 років, сама викладає «ADHO yoga» у центрі «Баланс», де турбуються про здоров’я загалом і опорно-рухового апарату зокрема. Веде групові та індивідуальні практики, а від початку повномасштабної війни – ще й онлайн, адже нині її учні розкидані по всьому світу. 

«У мене практикують всі – від 20 до 56 років, а персонально й молодші. Майже завжди групи переповнені і більша половина учнів зі мною вже роками. Власне, це і вважаю своєю вершиною. Щиро вдячна їм за довіру, – веде далі  Юлія. – До йоги потрібно прийти. У кожного свій шлях. Хтось відкидає навіть думку, хтось відкладає на потім, а в когось вже спина болить так, що неможливо терпіти і треба щось почати нарешті робити. Війна багатьох привела до йоги: як спосіб заспокоїтися та віднайти баланс між собою і тим, що відбувається навколо. Всі ці хвилювання, стреси, страхи, панічні атаки, які, між іншим, і до війни були достатньо поширеними, активізувалися та в багатьох проявилися з подвійною силою. Зі свого досвіду скажу, що з початком активних бойових дій наприкінці лютого минулого року, все частіше приходять учні саме з панічними атаками та головними болями. Наші практики в комплексі з правильним лікуванням дають гарні результати. Йога – це правильне глибоке дихання. А правильне дихання – це спокій, рівновага, гармонія, баланс. Ми часто навіть не помічаємо, як затримуємо дихання, або дихаємо поверхнево: коли хвилюємося, коли читаємо новини чи коли завантажені роботою. Йога вчить якісно дихати. Вона заспокоює, розслабляє, надихає та спонукає діяти «тут і зараз». Йога – це фізичне навантаження, особливо «АDHO йога». Як відомо, рівень гормону радості виробляється саме під час фізичних вправ, тому це прекрасний спосіб відволіктися і наповнитися позитивними емоціями. Попрацювати з тілом, привести його в тонус, покращити гнучкість, покращити поставу і, врешті, скинути кілька зайвих кілограмів. Йога – це здоров’я, як фізичне так і ментальне. Наші негативні емоції вміють накопичуватися в організмі, а з часом вивільнятися у вигляді різноманітніших хвороб.

Те, як ми сприймаємо інформацію,  а тим паче в період війни,  дуже важливо. Ми беремо все близько до серця, нам болить за наших людей. Це нормально, але треба вчитися трохи відмежовуватися, бо  воно «тягарем» падає на наші плечі, які з часом стають округлими, сутулими і починає часто боліти голова. Це лише один з прикладів. Тож я рекомендую почати практикувати йогу. Власне, можу запросити на свої практики або поїхати з нами на наступний ретрит у горах».

Юлія Нищук наголошує, що сучасна йога – різноманітна, має  безліч видів, тому варто шукати «свою». У багатьох студіях перше заняття пропонують відвідати безкоштовно. Таким чином можна побувати у одразу у кількох та підібрати щось відповідно  до власних потреб і запитів. Перед початком практик необхідно проконсультуватися із лікарем, якщо маєте  якісь скарги чи проблеми зі здоров’ям. Також треба бути відвертими з інструктором, розповісти про загальний стан і самопочуття, не приховуючи, бо це важливо.

Починати радить із  двох разів на тиждень. Втім, якщо бажаєте досягнути певних результатів – покращити гнучкість, сісти у шпагат чи стати в місточок, то краще ходити на йогу частіше і регулярно. У сучасній йозі заняття може тривати 60, 75 чи 90 хвилин, що зумовлено швидким ритмом життя.   

«Практикувати йогу можна самостійно по відео, але краще місяць-два походити в зал, щоб вас навчили правильно дихати, подивилися і налаштували техніку виконання, аби, практикуючи вдома, ви не травмувалися і завдали собі шкоди. Зараз величезна кількість онлайн-занять у вільному доступі, але раджу  ретельно обирати, бо часто якість та зміст поданого, відверто кажучи,  не відповідають нормам здорового глузду. До речі, ми з нашою «ADHOyoga family» ще на початку карантину створили перший  вітчизняний онлайн-портал для занять йогою, де зібрані інструктори зі всієї України і не тільки, – розповідає Юлія Нищук. – Одяг для йоги потрібно обирати зручний, щоб не стримував рухів. Якщо практикувати в залі, то зазвичай там є увесь необхідний інвентар та відповідна атмосфера, в яку ви поринаєте – музика, аромати. Для занять вдома придбайте гарний килимок, аби не ковзали руки. Якщо з гнучкістю погано, то корисними будуть блоки та ремінець. Атмосфера важлива для внутрішнього налаштування –  вимкнути світло, запалити свічки, аромапалички або аромалампу. По можливості лишитися наодинці і слухати себе, не відволікаючись на зовнішні фактори». 

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here