Головна Здоров'я Лисиця контактувала з собакою: у місті на Житомирщині виявили новий випадок сказу

Лисиця контактувала з собакою: у місті на Житомирщині виявили новий випадок сказу

852
0

Новий випадок сказу лисиці виявили в Звягелі. Дика тварина контактувала з собакою. У міській раді скликали надзвичайну протиепізоотичну комісію. Тим часом серед населення є випадки відмов від безкоштовного щеплення домашніх тварин.

Про це 28 лютого повідомила Звягельська міська рада.

«Станом на 27 лютого на території міста було зареєстровано 1 випадок сказу лисиці, в 2022р – 2 випадки сказу – безпритульної собаки та лисиці. Спеціалістами державної ветеринарної медицини за 2022 рік щеплено проти сказу 570 голів собак, 177 голів котів., з початку цього року 71 голова собак і 39 котів. Серед населення проводиться роз’яснювальна робота, щодо небезпеки захворювання на сказ, проте є випадки відмов жителів міста від щеплення своїх домашніх тварин.

Відсутня  робота по відстрілу червоної лисиці усіма мисливськими організаціями. Основна причина – це заборона будь- якого полювання в період воєнного стану. Велика щільність червоної лисиці є загрозою для населених пунктів в разі нападів на  людей  та домашніх тварин. Саме це й стало причиною недавнього випадку виникнення сказу червоної лисиці в місті, яка контактувала з собакою», – повідомив начальник районного управління Держпродспоживслужби Олександр Коваль.

У міській раді зазначають, що на комісії розглянули питання щодо оголошення неблагополучним по сказу двір громадянина М. мешканця м. Звягеля та введення карантинних обмежень по сказу; встановлення загрозливої зони навколо неблагополучного пункту вулиць – Лянгуса, Василя Стуса, Західна, Миколи Міхновського, Володимира Антоновича, Миколи Арсенича, Котляревського; затверджено заходи щодо ліквідації вогнища інфекції по сказу в неблагополучному дворі громадянина М. та населеному пункті м.Звягель.

Жителів Звягеля закликають вакцинувати домашніх та сільськогосподарських тварин від сказу. Для цього необхідно звернутись до спеціалістів Новоград – Волинської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою : вул. Івана Франка, 48 м. Звягель. Вакцина надається безкоштовно.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here