Home Здоров'я МІОКАРДІОДИСТРОФІЯ: ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА

МІОКАРДІОДИСТРОФІЯ: ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА

856
0

Міокардіодистрофія (синонім дистрофія міокарда) – ураження серцевого м’яза, пов’язане з порушенням обміну речовин. Міокардіодистрофія виникає при недостатньому постачанні міокарда киснем, тривалій перевтомі серцевого м’яза, при вітамінній недостатності, порушенні білкового, вуглеводного і електролітного обміну, при ендокринних розладах та інтоксикаціях. Вона спостерігається при коронарному атеросклерозі, вадах серця, анемії, печінкової недостатності, уремії, діабеті, тиреотоксикозі та при багатьох інших захворюваннях. Причинами міокардіодистрофії у новонароджених та дітей раннього віку можуть бути перинатальна енцефалопатія, внутрішньоутробні інфекції, синдром дезадаптації серцево-судинної системи на тлі гіпоксії.

У спортсменів міокардіодистрофія може виникати внаслідок надмірного фізичного перевантаження (патологічне спортивне серце). Види симптомів при міокардіодистрофії:

1. Болі в серці. На відміну від болів при ішемічній хворобі серця, больові відчуття не пов’язані з фізичним навантаженням, не носять гнітючого характеру, відрізняються більшою тривалістю, не знімаються (перериваються) нітратами. На відміну від болів при ураженні плеври (оболонки легень), не пов’язані з актом дихання і кашлем. На відміну від болів при ураженні хребта, не пов’язані з рухами в корпусі. Але можуть, як і плевральні хребетні болі, блокуватися знеболюючими і протизапальними засобами.
2. Задишка – відчуття нестачі повітря. Як і при більшості інших захворювань із задишкою, остання зазвичай наростає при навантаженні. 3. Набряки. Як і при більшості інших захворювань серця, набряки частіше локалізуються на нижніх кінцівках і наростають до вечора.
4. Порушення ритму серця. Можуть відзначатися напади серцебиття, неприємні відчуття перебоїв, зупинки серця, запаморочення, рідко – непритомність.

Профілактика Насамперед профілактика дистрофії міокарда повинна складатися з лікування захворювання, на тлі якого вона виявилася. Крім цього, профілактичні методи включають:

прийом лікарських засобів у межах норми;
• відмова від спиртних напоїв та куріння;
• щоденні фізичні заняття, але у міру можливостей кожної людини;
• уникнення переохолодження чи перегрівання організму;
• проходження медичного огляду двічі на рік;
• вживання в їжу білка та вітамінів;
• зниження калорійності їжі (намагатися не харчуватися фаст-фудом, добовий прийом рідини щонайменше повинен становити 1 літр
).

Важливо знати вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів (особливо сезонний грип, коронавірусна інфекція) можуть спричиняти порушення метаболізму в серцевому м’язі. Тому дуже важливо пройти своєчасне щеплення від даних інфекцій та не допустити можливих патологічних ускладнень у Вашому організмі. Будьте здорові та бережіть себе!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here