Home Здоров'я На Бердичівщині зафіксували випадок африканської чуми свиней: що про це говорять експерти

На Бердичівщині зафіксували випадок африканської чуми свиней: що про це говорять експерти

99

Подія трапилась 11 червня у селі Швайківка. Того дня до обласного управління Держпродспоживслужби надійшла інформація щодо загибелі свині на власному господарстві місцевої жительки Наталії Павлюк. Жінка, запідозривши лихе, коли її свиня померла, звернулась до ветеринарних фахівців. Прибувши на місце, вони обстежили вогнище, зробили розтин тіла тварини й побачили ознаки африканської чуми. Для підтвердження було взято зразки матеріалів ураженої свині й направлено на дослідження у відповідну лабораторію. На жаль, смертельне захворювання підтвердилось, й у зв’язку з цим тіло спалили й провели заходи дезінфекції. Після цього власницю господарства проінформували про дотримання необхідних вимог, – повідомляє видання Ріо Бердичів.

Перший Житомирський звернувся до ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області за коментарем:

“Спеціалістами Держпродспоживслужби ветеринарного профілю проведено облік поголів’я свиней у межах епізоотичного вогнища. Трупи трьох свиней, які перебували в епізоотичному осередку, утилізовано, а також утилізовано дерев’яний матеріал, залишки кормів, гній, тару, пересипано хлорним вапном та утилізовано шляхом закопування на глибину 2 метри на території домогосподарства, де виник випадок африканської чуми свиней. Також було проведено дезінфекцію приміщення, де утримувалися свині.

Фахівцями проведено перепис та облік всього поголів’я свиней у господарствах усіх форм власності в зоні захисту, що становить радіус 3 кілометри. Зона захисту включає села Швайківка та Райки. Було здійснено подвірний обхід 19 вулиць, де було виявлено 78 голів свиней. У зоні нагляду, до якої входять села Слободище, Хутір Берізки, Малосілка, Мирославка, Скраглівка, Гайсівка, Гвіздава, проведено обхід 230 дворів і проводиться робота з перепису поголів’я свиней у цій зоні. Спеціалісти ветеринарного напрямку зараз спостерігають за тваринами.

В зоні захисту і нагляду заборонено вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них і репродуктивного матеріалу, а також проведення виставок, ярмарків, базарів, пов’язаних з переміщенням і скупченням тварин. Карантинні заходи будуть зняті через 40 днів після виконання всього комплексу запланованих ветеринарно-санітарних заходів. Станом на 13 червня це єдиний зафіксований випадок” – говорить фахівчиня з інтерв’ювання Споживслужби Галина Заріцька.

Загалом, африканська чума свиней (АЧС) — контагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що викликається вірусом, який має високу летальність, яка становить 90%, для будь-якого віку та статі, та призводить до серйозних економічних та виробничих втрат. Для здоров’я людини африканська чума свиней безпечна. Гинуть від захворювання тільки свині. На сьогодні в Україні з моменту першої появи захворювання в 2012 році офіційно підтверджено 632 спалахи АЧС в усіх областях. Наразі не існує ефективної вакцини або лікування проти АЧС, тому всіх тварин в осередку захворювання згідно з вимогами Інструкції по боротьбі з африканською чумою свиней маємо знищувати в гуманний спосіб. Через АЧС ми втратили 50 свиногосподарств з кількістю свиней більше 5000 та 1000 з кількістю менше 500. В осередках захворювання було знищено біля 350 тисяч голів свиней. У світі АЧС присутня в більше ніж 60 країнах, а збитки від захворювання сягають сотень мільйонів доларів.

Про це нам розповів Олександр Рєвнівцев – лікар ветеринарної медицини, експерт зі здоров’я тварин ФАО (ООН).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here