Головна Війна На ЗАЕС працює один реактор, існує загроза ядерної катастрофи

На ЗАЕС працює один реактор, існує загроза ядерної катастрофи

494
0

Один енергоблок продовжує працювати на Запорізькій АЕС. Після пожежі персонал російські окупанти допустили до роботи.

Усі шість реакторів містять ядерне паливо і в разі потрапляння снаряду станеться катастрофа. 

Про це повідомив в.о. керівника “Енергоатом” Петро Котін:

“Прицільні обстріли тривали до 4:30 ранку, було знищено вщент учбово-тренувальний центр, одну з його будівель. Також було зафіксовано попадання в перший енергоблок і у так звану грязную естакаду ЗАЕС. 

О 4:30 було зломлено спротив захисників атомної станції і загарбники зашли на територію АЕС, взяли під контроль персонал і керівництво АЕС. На сьогодні зв’язку немає, керівництво працює під дулами автоматів загарбника, персона був зранку допущений до виконання обов’язків”.

Наразі прямого зв‘язку з АЕС немає.

“Яку загрозу становить те, що є? Шість реакторів. Є паливо в кожному з них, повне завантаження. Три реакторні басейни  також мають відпрацьоване ядерне паливо. Також на станції є відокремлена ядерна установка – сухе сховище відпрацьованого ядерного палива, в якому зараз уже стоїть 150 контейнерів із відпрацьованим ядерним паливом.

Попадання туди будь-якого снаряду призведе до ядерної катастрофи. Це основна небезпека. 

Тому коли тільки почалися обстріли, ми почали переводити енергоблоки: два енергоблоки були відключені від енергосистеми і почали розхолодження двох інших енергоблоків, щоб привести їх у найбільш безпечний стан щодо ядерного палива, яке в них завантежно”, – сказав Котін.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here