Головна Здоров'я Про користь купання в холодній воді та спільноту «моржів»: досвід житомирянина

Про користь купання в холодній воді та спільноту «моржів»: досвід житомирянина

608
0

Уже завтра, 19 січня, Водохреще. Традиційно в Гідропарку житомиряни пірнатимуть в ополонку.

Про моржування, ризики та переваги купання в холодній воді «Першому житомирському» розповів учасник групи «моржів» Юрій Кошубський.

Перші спроби моржування

Я переїхав на Корбутівку, і часто прогулюючись по Гідропарку в зимній період бачив, що люди купалися в холодній воді. Зацікавився, прочитав відповідну літературу, дізнався про наслідки та користь. І кожен день починаючи з серпня 2009 року поступово звикав до зниження температури у воді. Я людина занята, займаюся адвокатською діяльності. Проте 2 години вранці, перед роботою, виділяю час для себе і  присвячую його спортивним заняттям.

Про спільноту моржувальників

Загалом у нашій спільноті 20 людей. Серед бажаючих зануритися в холодну воду є і дівчата, проте вони останнім часом, мало проявляють ініціативу до купання, тому що зазвичай на святкування Водохреща обмежений простір для переодягання. Найбільш активних учасників 10, які займаються більше 10-20 років. Група займається регулярно. Ми не тільки моржуємо, а й займаємося спортом: гантелі, перекладина, бруси.

Як підготуватися до пірнання в ополонку?

До цього потрібно готуватися фізично і мати психологічну підготовку. Без підготовки пірнати пірнути в ополонку, коли низькі температури – не варто, бо можна серйозно захворіти. Люди, які цим займаються готуються до цього. Ми обов’язково перш ніж зануритися в ополонку, пробігаємо кілька кілометрів по парку, тим самим розігріваючи організм. Уже після занурюємося в холодну воду. Не можна пірнати в холодну воду перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння.

Відчуття після пірнання в холодну воду

Коли виходиш з ополонки, то дуже приємні відчуття, а якщо не перезавантажуєш себе спортивними заняттями, то гарний настрій може тривати пів дня. Відчуття радості завжди присутнє. Це дарує насолоду й піднімає настрій.

Нагадаємо, що 19 січня на Водохреще в Житомирі на річці Тетерів відбудуться традиційні масові купання.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here