Результати перевірок медзакладів Житомирщини від НСЗУ

Огляд моніторингових заходів

20 серпня Національна служба здоров’я України (НСЗУ) відвідала Житомир, де представила результати моніторингових заходів закладів охорони здоров’я області. Особливу увагу було приділено лікарням, що надають медичну допомогу при гострому мозковому інсульті, гострому інфаркті міокарда, пологах та складних неонатальних випадках у межах Програми медичних гарантій.

Види моніторингу

НСЗУ використовує два типи моніторингу: автоматичний, який проводиться постійно в електронній системі охорони здоров’я, та фактичний, який може бути плановим або позаплановим, з візитами до медзакладів або аналізом їхніх документів.

Підсумки планового моніторингу

У першому півріччі 2024 року під плановий моніторинг потрапила Лікарня №1 Житомирської міської ради. Внаслідок перевірки було виявлено розбіжності між даними в первинній документації та електронними медичними записами, а також недостовірну інформацію про займані посади працівників лікарні.

Результати автоматичного моніторингу

Згідно з даними автоматичного моніторингу, більшість медзакладів Житомирщини демонструють високий рівень проведення тромболітичної терапії для пацієнтів з інсультами. Зокрема, найвищі показники зафіксовані в Лікарні №1 Житомирської міської ради (20%), Бердичівській міській лікарні (16,4%) та Звягельській багатопрофільній лікарні (13,3%).

Втім, у двох лікарнях області спостерігається низький рівень проведення цієї терапії: Коростишівська центральна районна лікарня ім. Д. І. Потєхіна (2,35%) та Коростенська центральна районна лікарня (2,4%).

Порушення в наданні пологової допомоги

Автоматичний моніторинг виявив, що у чотирьох лікарнях області приймали пологи без договору з НСЗУ: Чуднівська (43 пологи), Любарська (29 пологів), Андрушівська (23 пологи) та Попільнянська (1 пологи) лікарні.

Виявлені необґрунтовані електронні медичні записи

Також було зафіксовано необґрунтовані електронні медичні записи в п’яти лікарнях, зокрема, в Обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського (80 ЕМЗ) та Лікарні №1 Житомирської міської ради (54 ЕМЗ). Усі ці медзаклади повинні повернути кошти, отримані від НСЗУ за відповідним пакетом.

Коментар голови НСЗУ

«НСЗУ не може платити за послуги, які фактично не надаються або надаються неякісно чи неповною мірою. Якщо заклад не забезпечує безпечне і безоплатне медичне обслуговування, договір з ним може бути розірвано. Пацієнт має отримувати лікування там, де є повноцінна медична допомога, і для НСЗУ це принципова позиція», – наголосила голова НСЗУ Наталія Гусак.

Окрім того, представники Служби поспілкувались із журналістами і відповіли на поставлені запитання. Зокрема, Наталія Гусак розповіла про те, які наслідки очікують ті медзаклади, які здійснили порушення умов договору. Основні моменти зі спілкування дивіться у нашому відеоматеріалі.