Які види раку найрозповсюдженіші на Житомирщині, та якою є ситуація з їх лікуванням

648
0

Онкологічні захворювання посідають друге місце у списку причин смерті людей у світі. За рік життя близько 10 мільйонів осіб обривається через рак. За ініціативи ВООЗ, починаючи з 2000-го року 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, для того, аби привернути увагу населення до цієї проблеми.

Під час брифінгу 6 лютого головний лікар КНП “Житомирський обласний онкологічний диспансер” Ігор Сабадаш актуальною інформацією щодо ситуації з онкологією в області, де, зокрема, поділився статистикою щодо захворюваності на рак у нашому регіоні. Про це йдеться у нашому відеоматеріалі.

Окрім цього, лікар розповів про те, які методи обстеження наразі доступні у Житомирській області.

“Є обстеження, які, згідно з Програмою медичних гарантій, затверджені на рівні держави. Це обстеження молочних залоз – мамографія. Це скрінінгове обстеження. Є певний пакет, який оплачується, і, фактично, всі лікарні нашої області повинні направляти людей на таке обстеження. Шкода, що мало мамографів є, ми піднімаємо питання, щоб вони були в кожних лікарнях, тому що жінки, старші 50 років повинні обов’язково проводити раз у 2 роки це обстеження. Наразі мамографи є тільки у Звягельській лікарні, є у Станишівці, в Новогуйвинській лікарні, в Першій міській лікарні (м. Житомир), 2 мамографи в Онкодиспансері, і в Коростенській лікарні є приватні, у лікувальному закладі.

Другий пакет, приорітетний щодо виявлення онкологічних патологій, це гастроскопія – виявлення паталогій у шлунку. Це обладнання є, практично, у кожній місцевій лікарні. Тому сімейним лікарям треба просто давати електронне направлення та направляти людей на таке обстеження.

Наступний пакет, це колоноскопія – обстеження товстого кишківника. Це обладнання теж є, практично, у кожній місцевій лікарні. І теж можна проходити обстеження. Показання по колоноскопії: після 50 років його необіхдно проходити раз на 5 років.

Є гістероскопія – це обстеження патології матки і цистоскопія, це теж приорітетний пакет для обстеження сечового міхура.

Всі ці пакети дають людям можливість безкоштовно пройти таке обстеження. Воно доступне, і його необхідно проходити, щоб на ранніх стадіях виявити, в першу чергу, онкологічну патологію.

Щодо лікування онкохворих, Ігор Сабадаш зазначає, що за рахунок цих же пакетів Медичних гарантій усі процедури є на 100 відсотків безкоштовними.

Основною причиною виникнення злоякісних пухлин лікар називає стресові ситуації, які впливають на імунну систему людини, та внаслідок яких виникають збої в клітинах організму. Однак, більш вразливими до раку, за словами медика є люди, які вживають алкоголь та займаються тютюнопалінням.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here