У Житомирі в Обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського 14 січня показали, як працюють на практиці телемедичні послуги у форматі «лікар-лікар».
Дистанційно консультували лікарів сільської амбулаторії Новоград-Волинського за допомогою телемедичної мережі «Medinet». Система працюватиме за таким принципом: лікар проводить усі необхідні обстеження, вводить дані у програму, і далі зв’язується з лікарем спеціального профілю.
Платформа «Medinet» дає змогу передавати дані з апаратно-діагностичних приладів у незмінному вигляді та фіксувати всю історію хвороби пацієнта. Впровадження таких послуг дозволить зменшити різницю між сільськими і міськими жителями щодо отримання доступної та якісної медичної допомоги.
Більшість цікавило, як працюватиме ця платформа у разі, якщо в населеному пункті не буде світла або доступу до інтернету. За словами генерального директора обласної лікарні Богдана Леськіва, лікар спочатку має зібрати всі дані на місці, а потім, коли з’явиться інтернет, передати їх кваліфікованому спеціалісту:
«Якщо у населеному пункті не буде інтернету і виникне потреба зв’язатися з лікарем спеціального профілю, тоді лікар збирає всі необхідні обстеження на місці, наприклад, кардіограму, вводить результати обстеження у систему, і вже коли з’явиться інтернет – передає спеціалісту».
Також Богдан Леськів зазначив, що всі дані які зберігатимуться у системі «Medinet» будуть захищені та не поширюватимуться за межі цього ресурсу.
Мережею «Medinet» вже користується шість лікарень області:
- Обласна дитяча клінічна лікарня в Житомирі;
- Овруцька міська лікарня;
- Овруцький центр первинної медико-санітарної допомоги;
- Новоград-Волинське райміськ ТМО;
- Тетерівська амбулаторія;
- Ново-Борівська амбулаторія.
Починаючи з жовтня 2021 року лікарі обласної лікарні в Житомирі надали понад 1,5 тисяч дистанційних консультацій.
Нагадаємо, в обласній лікарні відкрили центр надання спеціалізованої медичної допомоги чорнобильцям.