Головна Здоров'я Житомирські лікарі консультують фахівців по області через мережу «Medinet»

Житомирські лікарі консультують фахівців по області через мережу «Medinet»

738
0

У Житомирі в Обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського 14 січня показали, як працюють на практиці телемедичні послуги у форматі «лікар-лікар».

Дистанційно консультували лікарів сільської амбулаторії Новоград-Волинського за допомогою телемедичної мережі «Medinet». Система працюватиме за таким принципом: лікар проводить усі необхідні обстеження, вводить дані у програму, і далі зв’язується з лікарем спеціального профілю.

Платформа «Medinet» дає змогу передавати дані з апаратно-діагностичних приладів у незмінному вигляді та фіксувати всю історію хвороби пацієнта. Впровадження таких послуг дозволить зменшити різницю між сільськими і міськими жителями щодо отримання доступної та якісної медичної допомоги.

Більшість цікавило, як працюватиме ця платформа у разі, якщо в населеному пункті не буде світла або доступу до інтернету. За словами генерального директора обласної лікарні Богдана Леськіва, лікар спочатку має зібрати всі дані на місці, а потім, коли з’явиться інтернет, передати їх кваліфікованому спеціалісту:

«Якщо у населеному пункті не буде інтернету і виникне потреба зв’язатися з лікарем спеціального профілю, тоді лікар збирає всі необхідні обстеження на місці, наприклад, кардіограму, вводить результати обстеження у систему, і вже коли з’явиться інтернет – передає спеціалісту».

Також Богдан Леськів зазначив, що всі дані які зберігатимуться у системі «Medinet» будуть захищені та не поширюватимуться за межі цього ресурсу. 

Мережею «Medinet» вже користується шість лікарень області:

  • Обласна дитяча клінічна лікарня в Житомирі;
  • Овруцька міська лікарня;
  • Овруцький центр первинної медико-санітарної допомоги;
  • Новоград-Волинське райміськ ТМО;
  • Тетерівська амбулаторія;
  • Ново-Борівська амбулаторія.

Починаючи з жовтня 2021 року лікарі обласної лікарні в Житомирі надали понад 1,5 тисяч дистанційних консультацій. 

Нагадаємо, в обласній лікарні відкрили центр надання спеціалізованої медичної допомоги чорнобильцям.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here