Home Благодійність «Правильно укомплектована аптечка може врятувати життя бійця при пораненні», – волонтерка Галина...

«Правильно укомплектована аптечка може врятувати життя бійця при пораненні», – волонтерка Галина Кострикіна.  ФОТО

371

Галина Кострикіна працює у Житомирській спеціальній школі №2, де разом з колегами, учнями та їх батьками проводять благодійні заходи і ярмарки на підтримку ЗСУ, виготовляють обереги та енергетичні батончики для захисників, плетуть маскувальні сітки, відправляють посилки передову зі смачним та корисним.

Крім цього,  тісно співпрацює із волонтерським центром «Житомирські калинки», допомагаючи збирати кошти на придбання транспортних засобів, приладів, спорядження, амуніції, одягу, ліків, займається питаннями логістики (завезти, забрати і привезти, доставити для відправки на пошту тощо), відправки на передову військовим і у стабпункти. Між тим, також встигає з гостинцями провідувати бійців, які проходять лікування у медзакладах міста.

Окремий напрямок волонтерської діяльності пані Галини – формування аптечок для військовослужбовців. Займатися цим почала приблизно рік тому. Каже, що основна перевага її аптечок – вартість, адже вони  обходяться майже вдвічі дешевше, ніж аналоги на ринку (4-5 тисяч гривень). На комплектуючих, наголошує, – не економить. Обирає усе якісне і, переважно, вітчизняного виробництва, враховуючи співвідношення «ціна/якість». Передає безпосередньо воїнам відповідно до запитів або за зверненням військових медиків.

«Собівартість нашої гарно укомплектованої аптечки – приблизно 2600 гривень. Інколи виходить навіть дешевше, бо частина компонентів (бинти, серветки, пластири та інші дрібнички) надходить разом з гуманітарними вантажами, тож кошти на це додатково не витрачаються. Звичайно, дорогі компоненти – турнікети, оклюзійні наліпки,  залишаються дорогими і ми це купуємо, залучаючи кошти із донатів. Зокрема, у мене є дві карти, на які проводжу волонтерські збори. От перша – це збір коштів на авто, дрони і так далі, а друга – щось менш масштабне, може бути основа на сітки, компоненти для аптечок, – пояснює волонтерка Галина Кострикіна. –   Купуємо спеціально підсумки. Турнікети беремо «SICH» і «Дніпро» – вони сертифіковані в Україні.  У купованих аптечках зазвичай один турнікет та один гемостатик, ми вкладаємо по дві одиниці кожного. Наша аптечка укомплектована максимально. Туди входить 20 позицій (турнікет, рукавички, кровоспинний бинт, ізраїльський бандаж або індивідуальний перев’язувальний пакет, назофарингеальний повітропровід, оклюзійна наліпка, декомпресійна голка, термоковдра, трикутна косинка, бинт або наліпки «ОпікУн», бинти звичайні, серветки стерильні, щиток на око, рill-pack (пігулки для поранених), рулонний пластир та інше). Це відповідно до протоколу як має надаватися допомога. Варто зазначити, що ми вже напрацювали базу українських виробників, у яких купуємо комплектуючі – турнікети, назофарингеальні трубки (імпортна може коштувати 350-400 гривень, а ми купуємо за 35), декомпресійні голки (можуть бути за 600 гривень, ми купуємо українські за 50, але вони нормальної якості). Те саме – ізраїльський бандаж, який може коштувати 350 гривень, а ми купуємо трохи більше ніж за 100 гривень українську «Білосніжку». Втім, оклюзійні наліпки – виключно американські, хоча є українські,  та у нас є певні питання до їх якості. Що стосується гемостатика, то в Україні роблять «Кровоспас» і волонтери можуть купити  його  всього за 50 гривень. У готові аптечки, які можна придбати, класти його не мають права, бо він не для продажу (безкоштовно чи добровільний внесок для покриття основної вартості). Ось так, власне, і формується підбір компонентів та загальний бюджет нашої аптечки. Це все з урахуванням досвіду та відгуків від самих військових та медиків. Я завжди кажу, що правильно укомплектовані аптечки можуть врятувати життя бійця при пораненні, але нехай краще не знадобиться і всі повертаються цілими та неушкодженими з поля бою».

Для тих, хто бажає долучитися фінансового до волонтерської справи Галини Кострикіної та задонатити на придбання комплектуючих для аптечки – банківські реквізити 4731 1856 1945 2532.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here