Home Люди Цвітуть і пахнуть: біля ринку житомиряни продають саджанці весняних першоквітів. ФОТО

Цвітуть і пахнуть: біля ринку житомиряни продають саджанці весняних першоквітів. ФОТО

407

“Якщо боїтесь, то принесете додому, посадите у горщик, а потім в землю. Я ж не вам першій продаю. Беруть люди і все гарно росте. Візьміть ще таку. Дам вам одну безплатно, щоб було нарозвід”, – говорить жінка, яка торгує саджанцями квітів поблизу Житнього ринку в Житомирі. У ці теплі дні на тротуарі поруч з квітковим павільйоном там розгорнулася жвава торгівля – продають весняні першоквіти, декоративні рослини, фіалки, гортензії, кактуси, кущі троянд та ін. Частина з них вирощена у теплицях, приміром як хризантеми по 100-150 гривень, а решту люди копають на власних квітниках, присадибних ділянках, дачах і виносять на продаж.

“Можете взяти зараз, поставити у квартирі. Йому нічого не буде, трохи прив’януть квіти, але потім відійдуть. Тільки беріть в мокру ганчірку”, – радить інша продавчиня, пропонуючи шафран по 20 гривень за пучок, крокуси різних кольорів по 10 гривень і гірські конвалії.

Поруч з нею продають гладіолуси. Менші цибулинки коштують 10 гривень, а більші – 20.

“Кожен ряд – інший колір. Люди здебільшого питають щось яскравіше. Можна садити зараз, можна пізніше – це лише впливає на період цвітіння. Такий стакан дрібних – тут асорті, віддаю за 10 гривень. Я з таких розводжу. Ці більшенькі, якщо будете правильно доглядати, зацвітуть вже на осінь. Треба отак глибше в землю, вони вилізуть”, – говорить продавчиня, пересипаючи мені гладіолуси зі стакана і ще зверху кидає жменьку.

В інтернеті вам так не розкажуть, а тут люди з досвідом. Вони біля цієї рослини находилися, щоб воно виросло. Звичайно знають, що для неї краще. Ви слухайте-слухайте”, – додає чоловік, який теж зацікавитьсч гладіолусами. Планує купити щось, аби дружина посадила.

“А в мене тюльпанів взяти не хочете? По 40 гривень цибулина. Це ранні. Дуже зручно і вигідно – посадили собі один раз і цвітуть, не треба купляти букети кожної весни”, – чую звернення зі сторони.

Бабуся продає букети нарцисів. Один – 10 гривень. Біля неї у відра та вази з водою букети виставляє дідусь.

На ринку кожен розповідає про свій товар, дає поради і настанови – як садити, доглядати, розмножувати, чим обробляти. Кажуть, що ще мають в наявності і коли краще підійти та купити.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here