Home Екологія Екоінспекція попереджає: штраф за незаконно зрубану ялинку може перевищити 5 тисяч гривень

Екоінспекція попереджає: штраф за незаконно зрубану ялинку може перевищити 5 тисяч гривень

408
0

Напередодні сезону новорічних свят Державна екоінспекція нагадала людям про те, що за незаконно зрубане або придбане дерево передбачається покарання у вигляді штрафу або навіть ув’язнення.

Представляємо вам перелік законів та покарань за нелегально отримані новорічні дерева.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур та молодняку (ст. 65) тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян — від 510 до 1020 грн, на посадових осіб — від 2550 до 5100 грн.

За знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев за межами населених пунктів та в їх межах, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна вирубка дерев, згідно ст. 153 КУпАП, тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян — від 170 до 510 грн, на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців – від 510 до 850 грн.

Передбачена відповідальність і за порушення порядку придбання чи збуту хвойних дерев.

Відповідно до ст. 88-1 КУпАП, штрафні санкції складають від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів громадян (510-1700 грн), а ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду – від 100 до 215 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 – 3655 грн).

Щодо кримінальної відповідальності, то згідно зі ст. 246 Кримінального кодексу України, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насаджень, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев може каратися обмеженням волі до 3 років, від 3 до 5 років, у разі тяжких наслідків – від 5 до 7 років.

“Потрібно бути свідомими і купувати новорічні дерева лише у легальних реалізаторів у визначених органами місцевого самоврядування місцях, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили, який й підтверджує його легальність”, – зазначають інспектори.

Previous article35-річна багатодітна мати з Малина народила двійню: це сьомі пологи для жінки
Next article“Полісся” на 97-ій хвилині втрачає перемогу над “Вересом”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here