Home Екологія Малинська міськрада сплатить понад 1,5 млн гривень за шкоду від незаконної порубки...

Малинська міськрада сплатить понад 1,5 млн гривень за шкоду від незаконної порубки тополь

26

13 березня 2024 року Державною екологічною інспекцією Поліського округу під час здійснення рейдових заходів, на території Малинської міської ради, поблизу с. Вишнянка Малинської ТГ Коростенського району, виявлено порубку 36 дерев породи тополя.

“Згідно відповіді Малинської міської ради на запит Інспекції, зазначені земельні ділянки належать до земельних ділянок лісогосподарського призначення лінійного типу”, – зазначають у Держекоінспекції Поліського округу.

Поліція ж на запит, надісланий Інспекцією відповіла, що зареєстрованих повідомлень до вищезазначеного відділення поліції по даному факту не надходило, а, як наслідок, не встановлені і будь-які причетні до правопорушення особи.

Спеціалістами Інспекції за результатами розрахунку встановила, що розмір шкоди, заподіяної лісу незаконною порубкою дерев складає 1 503 827,36 грн.

Вимогами ч.2 ст. 107 Лісового кодексу України встановлено, що шкода, заподіяна лісу, не наданому в користування, у разі невстановлення осіб, винних у заподіянні шкоди, відшкодовується органом місцевого самоврядування, у межах території якого знаходиться ліс, якому була заподіяна шкода, в даному випадку – Малинською міською радою.

На підставі вищевикладеного та керуючись законодавством України Державна екологічна інспекція Поліського округу запропонувала Малинській міській раді в місячний термін відшкодувати шкоду, заподіяну лісу в сумі 1 503 827,36.

В разі відмови від добровільної сплати шкоди, це питання буде вирішуватись шляхом звернення до суду для примусового їх стягнення.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here