Home Люди На Житомирщині вже стартував сезон домашньої полуниці. ФОТО

На Житомирщині вже стартував сезон домашньої полуниці. ФОТО

416

Полуницю на ринках Житомира продають кілька тижнів. Ціни на неї стартували з 250-300 гривень і поступово знизилися до 100-120.

Спершу привозили із Закарпаття, пізніше також з Одеси, а наразі є багато із сусідньої Вінниччини і Чуднівщини (Житомирська область), – пояснюють продавці.

Конкуренцію тепличній ягоді складає домашня – вона хоч і менше за розміром і не така відбірна, але ароматніша, смак насиченіший, бо ж зріла під теплим травневим сонечком. Її вартість на Житньому ринку цих вихідних переважно становила 120-130 гривень, на вуличних ринках у різних районах міста пропонували трохи дешевше.

До речі, у цьому сезоні, домашня полуниця зʼявилася раніше на два тижні і мова навіть не про ранні сорти. Зазвичай масовий збір і продаж розпочинався у перші дні червня і активно тривав кілька тижнів.

Наразі у популярній соцмережі Тік-Ток користувачі публікують ролики з приготуванням різних страв із полуницею (як начинка для десертів, морозиво, салати, лимонади, коктейлі).

Найбільше спроб приготувати полуницю з шоколадом чи в шоколаді, обсмажити у цукрі чи зробити «полуницю у склі».

Нагадаємо, що у Житомирській області полуницю вирощують в селах на Чуднівщині, у Високій Печі і навколишніх населених пунктах, звідки й везуть на продаж у Житомир або можна купити на імпровізованих ринках чи «точках» вздовж автомобільних шляхів.

Власне, Висока Піч – свого роду столиця полуниці на Житомирщині і саме там, починаючи з 2019 року в червні проводили «Фестиваль полуниці» з тематичними виставками, фотозонами, активновностями і розвагами для відвідувачів.

Варто зауважити, що з ботанічної точки зору, полуниця – насправді не ягода, а швидше сукупність плодів – фактично плодом полуниці є жовті насінини на поверхні її ягід. Крім цього, правильно називати саме «полуниця» або «суниця садова», а не «клубніка» (хоч цей варіант поки досить поширений).

У продовження полуничної теми пропонуємо читачам Першого житомирського інформаційного порталу фоторепортаж зі збору ягід на ділянці одного з приватних домогосподарств на Любарщині.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here