Home ekonomika У Асоціації українських банків пояснили чому у 2023 році відбулося зміцнення гривні

У Асоціації українських банків пояснили чому у 2023 році відбулося зміцнення гривні

446
0

У 2023 році відбулося зміцнення гривні, оскільки курсом валют фактично керує ринок, – повідомив голова Асоціації українських банків Андрій Дубас в ефірі Українського радіо.

“Ми фактично відійшли наприкінці 2023 року від фіксованого курсу, тобто Національний банк змінив свою політику і перейшов до курсу керованої гнучкості. Тобто фактично ринок керує курсом, але Національний банк гасить піки”, – зазначив Андрій Дубас.

Також він нагадав, що готівковий долар США торік у цей час коштував понад 42 гривні. Зараз його вартість коливається в межах 37-38 гривень.

“2022 рік, коли на нас напала Росія, був роком шоку і екстреним “гасінням пожеж”. У 2023 році ми вже розуміли, що війна не закінчиться швидко, ми адаптувалися і почали переорієнтовувати процеси”, – додає Дубас.

На його думку, у 2024-ому також відбудеться збільшення ВВП та поступове зростання економіки.

Але також голова АУБ зауважив, що держбюджет на 2024 рік розраховувався із курсу 40,70 грн за долар, однак це не означає, що курс обов’язково підніметься до цього рівня.

За словами експерта, до початку повномасштабного вторгнення зовнішніми чинниками, які впливали на українську економіку і на гривню, були ціни на товари основної групи, які Україна продавала або купувала за кордоном.

Нині в умовах війни теж основним зовнішнім чинником залишається зовнішня допомога. Адже понад 50% нашого державного бюджету сформовані за рахунок підтримки партнерів. 

За словами Дубаса, сьогодні українська влада має достатньо резервів, які дозволяють планувати свою політику в середньостроковій перспективі.

Він також відзначив, що вже 7-8 місяців поспіль спостерігається зростання обсягу коштів громадян у банківській системі. 

Попит на готівковий долар зараз невисокий, зауважив він. Водночас те, що місяць тому Нацбанк вийшов з ініціативою зняття обмежень для населення щодо купівлі готівкових доларів у банках, на думку Дубаса, є промовистим показником: “Валютні пом’якшення дійсно відбуваються, і це підкреслює, що в банках є достатній обсяг готівкової іноземної валюти”.

Джерело: “Українська правда”

Підписуйтесь на «Перший Житомирський» у соцмережах:
Telegram
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here