Головна Гроші Газ для населення може подорожчати у два з половиною рази

Газ для населення може подорожчати у два з половиною рази

132
0

Підвищенняціни газу в IV кварталі призведе до збільшення дефіциту бюджету НАК "Нафтогаз України" на 12,9 мільярда гривень. У Міненерго бачать два виходи з ситуації: підвищення тарифів для населення, або переговори з Росією.

Про це повідомили інформовані джерела видання Комерсант-Україна в "Нафтогазі" і Міненерго. При цьому ні у відомстві, ні в самій компанії не знають, яким чином він компенсуватиметься. "Нас вже попередили, що в держбюджеті додаткових грошей на це відшкодування немає", – заявили в "Нафтогазі".

Такий значний дефіцит коштів став для "Нафтогазу" несподіваним. Бюджет монополії розраховувався виходячи з вартості імпортного газу 269 доларів за тисячу кубометрів. Але ріст світових котирувань на нафту і газойль, які враховуються у формулі ціноутворення на газ для України, привів до різкого його подорожчання.

Сьогодні вартість кубометра російського газу для України складає 350 доларів, а в наступному кварталі ціна виросте до 400 доларів. При цьому тепловикам монополія продає газ по 164 доларів за тисячу кубометрів.

Джерело в Міненерго відмічає, що існують два можливі виходи – досягнення домовленостей з Росією про зниження ціни для України або підвищення комунальних тарифів для населення. "Теоретично уряд може без зусиль випустити ОВГЗ на таку суму – кон’юнктура зараз дуже успішна, проте такий крок приведе до збільшення дефіциту держфінансів, проти чого різко виступає МВФ", – говорить економіст інвестиційної групи "Арт-капітал" Олег Іванець.

Тим часом в Нацкомісії регулювання електроенергетики вже готуються до підвищення тарифів. У її прес-службі заявили, що з урахуванням дефіциту бюджету "Нафтогазу" необхідно підвищити комунальні тарифи в два з половиною рази. Джерело в комісії повідомило, що усі необхідні для цього документи вже підготовлені, і для їх затвердження потрібна лише політична воля керівництва країни.

Між тим фактично вирішеним є питання про підвищення ціни газу для промисловості, повідомили в прес-службі комісії, – з 400 до 500 доларів за тисячу кубометрів. В першу чергу це позначиться на підприємствах хімічної промисловості, в собівартості продукції яких доля газу досягає 90%, а також на металургії. У об’єднанні "Металлургпром" вже підрахували, що у разі такого подорожчання доля газу в собівартості металопродукції виросте з нинішніх 6-7% до 12-17%.

Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here