Home Гроші На Житомирщині стартувала монетизація субсидій – у першому етапі вже беруть участь...

На Житомирщині стартувала монетизація субсидій – у першому етапі вже беруть участь 672 жителі області

187

Перший етап монетизації субсидій розпочався і на Житомирщині. 672 жителі області, які вперше звернулися за субсидією, вже отримуватимуть допомогу за іншим механізмом.

Про це повідомив директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрій Прокопець.

«Правила і порядок призначення субсидій не змінюється, змінюється лише алгоритм її виплати. Для того, щоб уникнути неправильного трактування монетизації, дезінформації, ми запроваджуємо у кожному районі виїзні прийоми, на місцях буде посилена роз’яснювальна робота. Споживачі мають розуміти, що монетизація – це не нарахування коштів за комуналку кожному "на руки", просто відтепер субсидія буде нараховуватися на особистий рахунок споживача і автоматично щомісяця звідти списуватися за комунальні послуги», – розповідає Юрій Прокопець.

За його словами, монетизація відбуватиметься у три етапи. З 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій беруть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація.

«На сьогодні вже 672 жителі області звернулися за субсидією вперше. Їм субсидія вже буде нараховуватися на рахунок в Ощадбанку. За результатами місяця Ощадбанк буде оплачувати рахунок за комунальні послуги та інформуватиме споживача через SMS, скільки направлено на оплату і скільки йому необхідно доплатити», – зазначив Юрій Прокопець.

Допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону енергоощадні українці зможуть забрати з банку готівкою.

Усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно буде У ТРАВНІ подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

В Ощадбанк йти не потрібно, рахунок буде відкритий автоматично.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи.

– Бланк заяви (завантажити);

– бланк декларації (завантажити).

Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here