Home Гроші На Житомирщині медикам скоротили робочий день заднім числом, щоб зменшити зарплату

На Житомирщині медикам скоротили робочий день заднім числом, щоб зменшити зарплату

6085

У селі Калинівка Лугинського району місцевому фельдшеру скоротили робочий день, перевели на пів ставки, щоб не виплачувати зарплатню у 13,5 тисяч гривень.

Таке рішення повідомили не тільки медичному працівникові з Калинівки, але й іншим медичним  працівниками ФАПів Лугинської громади.

Саме ж керівництво виправдовується і каже, що бракує коштів на виплату зарплати. Адже за новими законами тепер вона становить 13,5 тисячі гривень для фельдшерів, для лікарів – 20 тисяч гривень. У МОЗ за такі махінації обіцяють штрафувати головних лікарів.

Про це  йдеться 9 лютого у сюжеті ТСН.

Сергій працює у фельдшерському пункті в Калинівка, його робота не тільки лікувати, але й нарубати дров, і до 9 ранку затопити грудку у своєму медпункті, він і – кочегар, прибиральник, прачка, санітар і медбрат.

У січні його зарплата мала бути 13,5 тисячі гривень. Проте він отримав не гроші, а наказ від керівництва про скорочення робочого дня заднім числом.

«Поставили перед фактом — 26 січня написати заяву четвертим січня на пів ставки. Але я отримав 5300 гривень»,— розповідає фельдшер.

Односельчани і пацієнти Сергія прийшли підтримати його і кажуть, що він тут єдина надія, бо і вдень, і вночі біжить на допомогу. Звісно, у них є декларації з лікарем в Лугинській громаді. Але туди 25 кілометрів.

Така ж ситуація і у селі Кремне. Там замість того, аби підняти заробітну плату, теж скоротили робочі години, о одній з трьох медсестр взагалі запропонували звільнитися.

“41 рік пропрацювала, і виганяють, як собаку”, — каже медсестра.

Головна бухгалтерка Лугинської ЦПМСД Людмила Яцьковець пояснює журналістці, що це вимушена дія і таким чином зберігають колектив:

“Для того, щоб зберегти колектив, ми перевели на 0,5 ставки всі ФАПи. В тому числі на 0,5 ставки і в амбулаторіях медсестер. Якби у нас була достатність фінансування – немає проблем. Ми спромоглися виплатити зарплатню за січень, ще «нашкребуть» за лютий, а в березні вже не зможуть”.

Тим часом у МОЗ переконують: нікому не наказували ані закривати заклади, ані скорочувати працівників.

Заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко каже, що ще пів року держава фінансуватиме заклади первинної медицини:

“З боку уряду комунікація була така: ви зараз нічого не скорочуєте. У січні є норма по підняттю зарплат медичним працівникам. Якщо вам не вистачає коштів – держава дофінансує ще пів року. Таких закладів, де не вистачає грошей на зарплату, близько двох сотень. Однак за пів року на кожен чекає аудит”.

Нагадаємо, житомирські лікарі, які наживалися на продажі безкоштовних ліків, повернулися до роботи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here