Home Гроші Нацбанк каже, що девальвація не через дефіцит долара

Нацбанк каже, що девальвація не через дефіцит долара

86
0
НБУ пояснює ослаблення курсу гривні розширенням гривневої ліквідності. У разі виникнення ознак порушення рівноваги Нацбанк готовий втрутитися в ситуацію.
 
Про це заявила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Нацбанку Олена Щербакова, передає Українська правда з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
 
"Сьогодні на початок дня обсяги банківської ліквідності були досить високими – близько 25 млрд грн. Це пов’язано з тим, що минулої п’ятниці НБУ провів тендер з підтримання ліквідності банків (річне фінансування) на суму 3,8 млрд грн", – зазначила вона.
 
При цьому Щербакова додала, що це був пробний крок з надання кредитів рефінансування строком до року, здійснений в рамках узгодженої політики з МВФ.
 
Вона уточнила, що видача коштів була здійснена в понеділок.
 
Згідно з повідомленням НБУ, 31 серпня відбувся позачерговий процентний тендер з рефінансування банків: задоволені заявки 3-х банків у загальній сумі 3,825 млрд грн за середньозваженою процентною ставкою у розмірі 7,5% річних.
 
За оцінкою директора гендепартамента, відповідне розширення гривневої ліквідності сприяло активізації діяльності банків, розширивши горизонт прийняття управлінських рішень на грошово-кредитному ринку.
 
"Нацбанк уважно відстежує стан і динаміку грошово-кредитного ринку та в разі виникнення ознак порушення рівноваги готовий застосувати відповідний комплекс регулятивних заходів", – резюмувала Щербакова.
 
4 вересня на українському міжбанківському ринку котирування по гривні продовжили падіння.
 
Так, на міжбанку торги по долару США відкрилися наступними котируваннями 8,1370 / 8,1430, до 12:00 ціни зросли 8.1490 / 8,1580. До закриття торгів цінові рівні досягли максимуму 8,18 / 8,2.

На таких низьких значеннях гривня перебувала до американської валюти в листопаді 2009-го року. 9 листопада торги по долару закрилися в діапазоні 8,187 – 8,2025 грн за долар. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here