Головна Гроші НКРЕКП перенесла питання підвищення тарифів на воду на 14 червня

НКРЕКП перенесла питання підвищення тарифів на воду на 14 червня

245
0

На 14 червня перенесли розгляд НКРЕКП щодо підняття тарифів на воду.

Під час засідання 31 травня на засіданні комісії була дискусія.

Ексміністр з ЖКГ Олексій Кучеренко зазначив, що кредити Світового банку в черговий раз перекладуть на кишені людей, натомість результатів щодо оптимізації водоканалів вони не дали:

«Водоканали, багато з них отримали кредитні лінії від Світового банку під гарантії держави. Ці кредитні лінії обраховуються десятками мільйонів євро і вони мали б призвести до зменшення долі електроенергії (в тарифі, – ред.), скорочення витрат, оптимізації. Я не бачу реального покращення в цих базових показниках. Тому в чергове це все зараз буде покладено на споживача».

Голова асоціації водоканалів Дмитро Новіцький зазначив, що водоканали чекають на підняття тарифів 5 місяців. Коригування тарифів необхідне для погашення кредиту Світового банку:

«Для нас, водоканалів, це довогоочікувана подія. Ми чекали 5 місяців прийняття рішення. Збитки галузі за 5 місяців складають 3,4 млрд грн. Дійсно, водоканали увійшли в проекти модернізації міської інфраструктури, однак не встигли завершити ці роботи. Зараз якраз на погашення кредиту Світового банку і потрібне коригування тарифу».

Голова КНРЕКП Костянтин Ущаповський підсумував, що переносить розгляд питання тарифів на 14 червня. До цього профільних департамент повинен проаналізувати складову електроенергії в тарифі, яку теж переглянуть.

«Доручаю департаменту з регулювання відносин у сфері централізованого водопостачання здійснити аналіз впливу рішення щодо перегляду прайс-кепів на електроенергію на рівень тарифів на водопостачання та водовідведення у звʼязку з тим, що у структурі  тарифів ця величина складає від 30 до 40% та винести результати розрахунків на засідання комісії 14 червня», – зазначив Ущаповський.

Нагадаємо, у Житомирі тариф на воду планують підвищити на 56% – до 58,6 грн за куб. Таким чином тариф на воду в Житомирі може стати одним із найвищих в Україні. Причина перегляду – необхідність виплати тіла та відсотків кредиту Світового банку.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here