Home Гроші Олія може подорожчати на 1,5 гривні – експерт

Олія може подорожчати на 1,5 гривні – експерт

108
0
Ціна на нерафіновану  олію з нового врожаю соняшника може зрости на 5-10%, якщо сільгоспвиробники зберуть більш-менш помірний урожай насіння.
 
Таку думку висловив експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу Роман Сластьон, пише УНН.
 
"На сьогоднішній день ціна на олію нерафіновану на оптовому ринку становить близько 10 грн за літр. Відповідно така ціна є дещо нижчою, ніж це будо кілька місяців тому, оскільки відбулося певне зниження на світових ринках і, звичайно, на українському ринку", – зазначив експерт.
 
За словами Сластьона, зниження ціни на олію було пов’язане з тим, що Україна мала значні залишки соняшникового насіння. І відповідно під тиском пропозиції трохи впала ціна на сировину і переробними знизили вартість олії на оптовому ринку.
 
"У принципі у цьому році ми маємо зібрати достатньо непоганий урожай соняшника. Можливо урожайність буде дещо нижчою, однак завдяки розширенню посівних площ соняшника, ми матимемо непогану сировину базу для виробництва олії. Варто відзначити, що ціни, скоріш за все, не будуть низькими, бо є певний дефіцит рослинної олії у глобальному масштабі. І тому якщо ціна зростає на інші види олійних рослин, на соєву, ріпакову, і відповідно наші виробники будуть тягнутися до здорожчання вартості олії", – зауважив він.
 
Сластьон наголосив, що на нинішньому етапі важко прогнозувати, чи зростатиме вартість олії, адже на сьогодні ще не зрозуміла ситуація з урожайністю соняшника і не відомо, по якій ціні сільгоспвиробники будуть продавати насіння соняшника.
 
Фахівець вважає, якщо аграрії зберуть більший урожай насіння соняшника, ніж прогнозувалося, то вартість олії може дещо зменшитися.
 
"А якщо найкращі очікування не справдяться і ми матимемо більш-менш помірну ситуацію, то ціни, скоріш за все, зможуть підрости десь на 5-10%. Тобто, якщо буде не песимістична, а більш-менш реалістична ситуація, яку ми зараз очікуємо", – спрогнозував експерт УКАБ 
 
Previous articleЖитомирська область заборгувала залізниці понад 6 млн. грн.
Next articleЩе одне покращення. 10 мільйонів на вертолітний майданчик у Форосі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here