В Україні 3 липня скасували підвищення тарифів на воду, що вступили в силу з 1 липня та мали почати діяти з 1 вересня. Для Житомира це мало бути майже 70% підняття тарифу.

Відповідне рішення після реагування президента та Уряду прийняла НКРЕКП 3 липня.

“Верховний Головнокомандувач в період воєнного стану висловився проти рішення про перегляд тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, що є самодостатньою підставою для скасування прийнятого Регулятором рішення. Крім цього, Прем’єр-міністр України наголосив на необхідності проведення консультацій щодо такого рішення. У зв’язку з цим пропоную скасувати постанову від 29 червня 2023 року”, – зазначив голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський.

Водночас у НКРЕКП не відмовилися від ідеї відрегулювати тарифи, і заявили про початок обговорення “справедливого соціального рішення”

“Регулятор розпочинає консультації з Кабінетом Міністрів України та всіма зацікавленими сторонами задля напрацювання справедливого соціального рішення, яке зможе забезпечити додаткові фінансові ресурси з Державного бюджету або інші компенсаторні механізми для покриття витрат водоканалів”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, рішення НКРЕКП приймає за поданням водоканалів. У складовій підвищення тарифу велика частина – покриття кредитів на модернізацію водоканалів. У НКРЕКП раніше зазначили, що після модернізації втрати води не зменшилися.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here