Home Війна Росію відключають від міжнародної платіжної системи SWIFT

Росію відключають від міжнародної платіжної системи SWIFT

1784

Росію невдовзі відключать від міжнародної платіжної системи SWIFT. Вже розпочалася технічна підготовка до впровадження цієї санкції, хоча рішення ще не оформлене.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в Facebook:

“Ми гризли-гризли і вигризли. Працювала вся українська дипломатія – від Президента України до аташе в українському посольстві. Цю перемогу українські дипломати присвячують усім оборонцям України”.

Для відключення потрібна згода усіх країн-членів ЄС і США. Редактор “Радіо Свобода” Джозвяк сьогодні повідомив, що і Німеччина дала свою згоду. 

SWIFT – Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій. Контролюється Національним банком Бельгії та представниками центральних банків зі США, з Великобританії, ЄС, Японії, Росії, Китаю та інших. Воно доставляє безпечні повідомлення більш ніж 11 000 фінансових установ і компаній у більш ніж 200 країнах і територіях.

SWIFT заблокував доступ до країни лише раз у своїй історії: у 2012 році за допомогою директиви ЄС він заблокував Іран у рамках низки заходів, спрямованих на стримування ядерної програми Ісламської Республіки.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here