Головна Гроші У Житомирі ще зарано говорити про те, що місто енергоефективне: наступного...

У Житомирі ще зарано говорити про те, що місто енергоефективне: наступного тижня до нас приїдуть експерти

50
0

У Житомирі  ще зарано говорити про те, що місто енергоефективне, – Дмитро Ткачук

Цього року Україна відзначатиме Європейський тиждень сталої енергетики втретє.

Церемонія відкриття відбудеться 24 червня в Житомирі, у Парку культури та відпочинку ім. Гагаріна. Подію відвідають представники Житомирської міської ради та співробітники Представництва ЄС в Україні.

«Європа активно інвестує в ефективне використання енергії. Прийшов час Україні активізувати зусилля по інформуванню громадян про всі переваги енергозбереження. Ми раді бути провісниками в застосуванні енергоефективних технологій в Україні, мають намір дати приклад іншим містам і співпрацювати з міжнародними організаціями, які працюють у цій галузі », – підкреслив Володимир Дебой, Житомирський міський голова.

Натомість у Демократичному Альянсі кажуть, що Житомиру іще далеко до енергоефективного міста.

«Програма енергоефективності – це стратегічний документ, який повинен містити цілий комплекс елементів. Не можна вкрутити нову лампочку і стверджувати, що твій будинок енергоефективний. Більше того, програма з енергоефективності повинна реалізовуватись згідно плану, чітко і послідовно, а не по мірі можливості отримання когось закордонного гранту», – коментує голова Житомирського осередку Демократичного Альянсу Дмитро Ткачук.

Він тиждень тому повернувся із Німеччини, де і вивчав закордонний досвід у розвитку енергоефективності міст.

«Енергоефективність – це енергозберігання, альтернативна енергія, переробка і вторинне використання відпрацьованих матеріалів та відходів. На досвіді німців ми побачили, що єдиним, що вони повертають в природу, це чиста вода і повітря. Все решта використовується повторно кілька циклів підряд. Тому називати Житомир енергоефективним дуже зарано», – додає Ткачук.

У рамках Тижня також відбудуться численні вуличні акції, тематичні виставки, майстерні та презентації. Їх мета – привернути увагу громадськості до екологічно нешкідливим способам використання енергії.

Відвідувачі дня відкриття зможуть проїхати за пробігом автомобілів, що працюють на бензиновій суміші з вмістом етанолу, навчитися конструювати сонячні колектори, прикрашати еко-сумки, побувати на показах кінострічок, які висвітлюють питання зміни клімату, ефективного використання енергії та сталого розвитку, перелає сайт Коментарів.

Андрій ПУЗІКОВ

 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here