Головна Гроші У Житомирі платіжки за централізоване опалення можуть бути меншими, ніж за індивідуальне,...

У Житомирі платіжки за централізоване опалення можуть бути меншими, ніж за індивідуальне, – мер

743
0

Під час опалювального сезону 2021-2022 у Житомирі платіжки за централізоване опалення можуть бути меншими, ніж за індивідуальне. Це залежить від ціни газу, яку встановить Нафтогаз для населення у жовтні, бо ціну для підприємств теплоенергетики вже зафіксували на рівні 7,4 тис. грн.

Про це повідомив 1 вересня міський голова Сергій Сухомлин на засіданні виконкому під час обговорення підключення ЖК “Вернісаж” до системи централізованого теплопостачання.

“У цьому році вперше буде така ситуація, коли централізоване опалення буде дешевше, ніж індивідуальне опалення. Ціна на газ для населення буде вищою, ніж та ціна, яку Нафтогаз надав підприємствам теплової енергетики. Тому ця тенденція рік від року буде посилюватися і новобудови будуть під’єднуватися до централізованого опалення”, – зазначив мер.

Також Сухомлин додав, що зараз влада працює над тим, щоб у Житомирі зберегти тариф на тепло на рівні минулого року. Адже ціна у 7,4 тис. за газ вища, ніж минулорічні 6,9 тис. грн. Тому тариф міг би зрости на 6,5%.

“Держава зафіксувала тариф на рівні 7420 грн для підприємств теплоенергетики на формування тарифу населенню. Але це все одно вища, ніж ціна на газ минулого опалювального сезону (6900 грн). 180 мільярдів гривень по країні держава дотуватиме.

Якщо ми закладаємо ціну в 7400, у нас тариф зростає на 6,5%. Але ми зараз працюємо над тим, щоб все ж таки не піднімати тариф для населення і залишити його на рівні минулого року”, – запевнив Сухомлин.

Натомість опалювальний сезон буде дорожчим для закладів бюджетної сфери – садочків, шкіл, лікарень. Тариф може зрости до 4,5 тис. грн за гігакалорію, що в декілька разів дорожче, ніж тариф для населення.

Для того, аби місто мінімально залежало від ринкових цін газу, в Житомирі невдовзі планують запустити ТЕЦ.

“Тому дуже важливо запуск котельні на щепі. Це ми будемо робити в цьому році. Ми зможемо це тепло направити в тому числі на нашу бюджетну сферу”, – додав мер.

Він зазначив, що центральна і місцева влада ще мають прийняти має прийняти декілька рішень, щоб нормально розпочати опалювальний сезон.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here