Головна Гроші Україна може вилетіти з європейського газового простору

Україна може вилетіти з європейського газового простору

125
0
У разі виникнення суперечностей між новим Україно-Російським газовим договором та зобов’язаннями України за іншими міжнародними договорами (зокрема, за Договором про Енергетичне співтовариство), переважну силу матимуть положення саме нового газового договору.
 
Це практично виштовхує Україну з європейського газового простору та ставить хрест на європейській інтеграції нашої держави, переконані експерти.
 
Авторами проекту передбачено, що ця газова угода, проект якої зараз розглядається керівництвом обох країн, є безстроковою. До того ж встановлюється заборона на її денонсацію.
 
При цьому раніше укладені корпоративні контракти від 19 січня 2009 року не анулюються — просто їх дію буде призупинено з тим, щоб поновити у випадку, якщо "щось або хтось піде не так". Це свідчить про ступінь взаємної довіри сторін, що домовляються про газ.
 
Одночасно цей факт є застереженням для влади України: якщо Київ після її підписання захоче чи навіть тільки спробує відмовитись від нової газової угоди з РФ і "Газпромом", то він все одно зобов’язаний буде виконувати попередній контракт Тимошенко з усіма його ціновими, штрафними та іншими санкціями.

Як повідомлялось, за інформацією джерел видання Дзеркало тижня, Україна та Росія домовилися про створення на базі української газотранспортної системи двох спільних з "Газпромом" підприємств у пропорції 50 на 50.
 

ТСН.ua 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here