У разі виникнення суперечностей між новим Україно-Російським газовим договором та зобов’язаннями України за іншими міжнародними договорами (зокрема, за Договором про Енергетичне співтовариство), переважну силу матимуть положення саме нового газового договору.
Це практично виштовхує Україну з європейського газового простору та ставить хрест на європейській інтеграції нашої держави, переконані експерти.
Авторами проекту передбачено, що ця газова угода, проект якої зараз розглядається керівництвом обох країн, є безстроковою. До того ж встановлюється заборона на її денонсацію.
При цьому раніше укладені корпоративні контракти від 19 січня 2009 року не анулюються — просто їх дію буде призупинено з тим, щоб поновити у випадку, якщо "щось або хтось піде не так". Це свідчить про ступінь взаємної довіри сторін, що домовляються про газ.
Одночасно цей факт є застереженням для влади України: якщо Київ після її підписання захоче чи навіть тільки спробує відмовитись від нової газової угоди з РФ і "Газпромом", то він все одно зобов’язаний буде виконувати попередній контракт Тимошенко з усіма його ціновими, штрафними та іншими санкціями.
Як повідомлялось, за інформацією джерел видання Дзеркало тижня, Україна та Росія домовилися про створення на базі української газотранспортної системи двох спільних з "Газпромом" підприємств у пропорції 50 на 50.