Home Гроші В Україні скоро не залишиться дешевих сигарет – експерт

В Україні скоро не залишиться дешевих сигарет – експерт

95
0

Законопроект Податкової про скасування податкових пільг для деяких галузей промисловості та збільшення специфічної частини акцизу на тютюнові вироби призведе до того, що виростуть ціни на найдешевші цигарки, заявив заслужений економіст України Олег Івченко, повідомляє ТСН.

"Передбачене збільшення специфічної частини акцизу на тютюнові вироби дасть додатково понад 800 млн грн до бюджету. Причому податківці пропонують правильний акцент саме на фіксованій частині акцизу. По-перше, її легше адмініструвати, по-друге, вона піднімає нижню планку вартості сигарет", – сказав він.

За словами фахівця, вкрай важливо, щоб, в першу чергу, в Україні не було дешевих сигарет, найбільш доступних для дітей і підлітків. Це відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я, перед якою Україна має певні зобов’язання.

Також Івченко зазначив, що законопроект зменшує різницю в акцизах і, відповідно, різницю в ціні на сигарети з фільтром і без фільтру, що важливо з точки зору боротьби з дешевими безфільтровими сигаретами, ринок яких за останній рік зріс.

У кінцевому результаті, на думку експерта, законопроект допоможе не тільки наповнити бюджет, але також продовжить тенденцію зниження куріння в Україні.

Нагадаємо, від 16 вересня в Україні набув чинності закон, яким забороняється будь-яка реклама сигарет. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here