Головна Гроші В Україні заговорили про рекордну кількість безробітних – кого торкнулася криза

В Україні заговорили про рекордну кількість безробітних – кого торкнулася криза

157
0

За різними підрахунками, в Україні з початку карантину налічується "плюс" 700 тисяч незайнятих людей працездатного віку.

Карантин-не привід для звільнення. Про це невтомно нагадують українські юристи. А ось тривала зупинка виробництва-привід.

Найбільше постраждала ресторанна сфера. Продажі в цілому впали на 70%. Про це повідомляє видання "Сегодня".

Кожне п’яте будівництво в Україні теж завмерло. А третина малих підприємств закрита. За оцінками Торгово-промислової палати, чотири мільйони українців ризикують втратити роботу. Уряд обіцяє фінансову допомогу тим, кого звільнили. Але юристи все одно радять домовлятися з начальством полюбовно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безробіття на Житомирщині має жіноче обличчя

"Якщо роботодавець припускає, що ця ситуація може тягнутися півроку або рік, він вже сьогодні може прийняти рішення про скорочення штату. Попередити людину за два місяці, потім виплатити допомогу і звільнити", – говорить юрист Михайло Ілляшев.

Напливу безробітних у столичних центрах зайнятості поки немає. Документи приймають по електронній пошті. І в березні їх стали надсилати вдвічі більше, ніж у лютому. І хоча в базі значиться 12 тисяч вакансій, працевлаштуватися зараз майже неможливо.

"До 18 березня ми могли включити механізм "підходящої роботи", працювали підприємства, деякі отримували направлення на роботу, працевлаштовувалися. Але вони не отримували тоді Статут безробітного, оскільки працевлаштовувалися. А зараз включити режим "підходящої роботи" досить складно. І ті вакансії, які є у нас в базі, якщо дзвонити, то роботодавці кажуть: "прийом призупинено", – розповідає співробітниця Центру зайнятості Тетяна Говорун.

Втім, нещодавно велика поштова компанія оголосила набір двох тисяч кур’єрів. Потрібні також санітари, вантажники, касири.

"Фактично прийом на сьогодні здійснюють Медичні заклади, яким не вистачає молодшого персоналу. Продовжують і торговельні мережі набір персоналу", – зазначає Говорун.

Пандемія розігнала і бюджетників. Причому тих, хто повинен бути на передовій. Інститут молекулярної біології розробив українську систему тестування коронавірусу і пішов у неоплачувану відпустку. Правда, вчені кажуть: гроші з’їв не карантин.

"50 осіб пішло у відпустку на тиждень За свій рахунок. З карантином це не пов’язано зовсім. Це стандартна ситуація щороку для всієї Академії наук", – нарікає заступник директора Інституту Сергій Дзядевич.

Втім, професори і лаборанти пробірок не залишили. Готові виробляти 20 тисяч тест-систем на тиждень. Їх відпустка закінчилася, а гроші Академія наук все-таки знайшла, хоч і на дрібну партію.

"Першу партію вже виробили і передали в Житомирський центр і в Київський центр громадського здоров’я. 600 штук", – каже Дзядевич.

Рішень від влади чекає і бізнес. Кабмін підготував податкові канікули. Деякі банки відклали платежі за кредитами. Крім того, парламент скасував орендну плату за приміщення. Але підприємці стверджують: допомога не надто їх рятує.

 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here