Питання збільшення тарифів у 2,5 рази на доставку газу в Житомирі набирає обертів.
У Житомирській ОДА 26 жовтня під час комісії з соціально-економічних питань відбулося обговорення, у ході якого зачепили вчорашній інцидент під стінами АТ «Житомиргаз» та гостро вирішували, як бути з тарифами, і що чекає Житомирщину.
Серед присутніх був і керівник правління АТ «Житомиргаз» Валентин Ющенко, який знову розповідав про борги підприємства, що й зумовили необхідність підняття тарифу.
«Єдине джерело для функціонування нашого підприємства є тариф. Відповідно до чинних постанов НКРЄКП як регулятора, АТ “Житомиргаз” розробляє і надає свої пропозиції. Так, з 2016-2020 рік розроблені пропозиції нашого підприємства не були розглянуті, і у нас колектив при піднятті мінімальних життєвих норм і стандартів працював без цього. Ми надали пропозицію (щодо збільшення тарифів – авт.), ми виставили їх завчасно на сайті, кожен може долучитися до обговорення нашої пропозиції. За 14 днів не було жодної офіційної пропозиції», – розпочав Ющенко, який ще вчора закрився від обуреного натовпу в кабінеті.
Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко зауважив, що голова правління, певно, не чує себе, адже ігнорує той факт, що такі тарифи є непосильними для населення:
«Ви ж точно розумієте, які зараз пенсії отримує бабуся, дідусь? Яка зараз заробітна плата? Не буду казати, що зараз ми йдемо у “червону” зону і в будь-який момент Житомирщина може опинитися в дуже складному становищі, де ми можемо понести серйозні економічні втрати. Давайте ми зберемо представників громадськості, обласної ради і адміністрації, ми збираємося з вами і поспілкуємося».
На пропозицію перейти до діалогу керівник «Житомиргазу» відповів: «А що вам заважало це все зібрати?».
Володимир Федоренко відреагував нагадуванням про уряд, СБУ та АМКУ, яким би теж було цікаво вивчити справу підняття тарифів:
«Ми зараз готуємося до сесії, у нас чимало проблемних питань, а замість цього я сиджу з вами, і вирішую питання, яке ви повинні вирішувати. У нас зараз один вихід: написати лист на уряд прем’єр-міністра, написати лист до СБУ, АМКУ, що ви зловживаєте своїм становищем, і діями свого становища ви хочете поставити на коліна практично всю область. Тому я ще раз пропоную провести конструктивне обговорення».
Одразу після заяви про «зловживання становищем» Валентин Ющенко заявив, що «Житомиргаз» відкритий до діалогу, і що вони розглянуть будь-які пропозиції.
Активістів ці балачки не задовольнили, адже на їх думку, «Житомиргаз» маніпулює депутатами, проте маніпулювати громадськістю їм не вдасться. За словами активістів, вчорашні громадські слухання в «Житомиргазі» були сфабрикованими, адже на них не була присутня громада, а отже, не було враховано думку звичайного населення. Їх перевели в режим «онлайн» прикриваючись «червоною» зоною, у той час, як вчора, 25 жовтня, по всій області діяли карантинні обмеження «жовтої» зони.
«Вчора під стінами “Житомиргазу” громадськість сказала, що вона не довіряє цим слуханням, одноголосно. ЗМІ це документували. Якщо ви хочете вводити в оману депутатів обласної ради, міської ради – вводьте, але ми не дозволимо вам вводити в оману громадськість. Той інцидент, що стався вчора, стався з вашої провини, оскільки ви не захотіли вийти до людей і поспілкуватися з ними. І дана ситуація – тільки початок», – заявив Сергій Ткачук.
Зрозуміле пояснення всієї ситуації виголосила начальниця управління житлово-комунального господарства Житомирської ОДА Тетяна Варема. За її словами «Житомиргаз» мав звернутися до уряду щодо врегулювання цієї ситуації:
«Підприємство заклало суму своїх збитків в тариф, але я з цим не згодна, тому що, якщо підприємство несе збитки, воно має звернутися до Кабінету Міністрів, щоб вони передбачили різницю державним бюджетом. Тому “Житомиргаз” має звернутися до Кабінету Міністрів, а не обласна рада, і не в форматі збільшення тарифу».
Після довготривалої дискусії учасники комісії все ж прийшли до спільного рішення: «Житомиргаз» повинен подати 27 жовтня до 12:00 до НКРЕКП правки, що визначили під час обговорення (позицію влади і громадськості). Після цього підприємство має прозвітувати. Комісія дану пропозицію підтримала одноголосно.
Нагадаємо, громадські слухання “Житомиргаз” проводив без громадськості, людей до приміщення не пускали, тому активістам довелося виламати двері.
Як усе було, дивіться тут