Home Гроші “Бізнесмени-інноватори” привласнили собі майже 14 мільйонів гривень на створенні фейкового м’ясного бізнесу

“Бізнесмени-інноватори” привласнили собі майже 14 мільйонів гривень на створенні фейкового м’ясного бізнесу

316
0

Поліція області проводить досудове розслідування діяльності групи ділків, які під виглядом реалізації бізнес-плану взяли участь у державному кредитуванні. Жодної господарської діяльності, передбаченої інноваційним проєктом, вони так і не проводили, здійснюючи лише її імітацію, просто привласнили кошти. А потім оголосили про банкрутство.

В грудні 2020 року державною кредитною установою було оголошено конкурсний відбір інноваційних проєктів, яким можливе надання фінансування. У результаті кредит отримало товариство з обмежено відповідальністю з проєктом інноваційного методу пакування м’яса.

Тож у квітні 2021 року банк та ТОВ уклали договір. За його умовами було надано позику, яку потрібно повернути згідно з графіком погашення. Поручителями виступили кілька організацій, у тому числі й громадська та приватний підприємець.

Втім, після отримання коштів, насправді реалізації проєкту не відбувалось. Майже 14 мільйонів гривень, отриманих за кредитною угодою були переказані на рахунки підконтрольних підприємств та ФОПів. Надалі спільники зняли їх через термінали та каси банку та розподілили між собою, таким чином легалізувавши.

Коли восени 2022 року настав час повертати частину позики, керівник товариства проігнорував вимоги. Відтак представники фінустанови подали позов до суду. Втім, вже на початку 2023 року, так і не виконавши жодних зобов’язань з погашення кредиту, директором товариства було подано клопотання щодо порушення справи про банкрутство.

Під час розслідування поліцейські провели низку обшуків у житлових та нежитлових приміщеннях на території Житомирської, Київської та Чернівецької областей, які належать фігурантам. У результаті було вилучено пістолет, десяток набоїв різних калібрів, мобільні телефони, ноутбуки, принтер, флеш-накопичувачі, банківські картки, документи та чорнові записи, що мають доказове значення для слідства.

5 січня трьом ділкам, серед яких і керівник фейкового стартапу, оголосили про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.

Відповідно до чинного законодавства їм загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування наразі триває. Встановлюються інші обставини та факти протиправного отримання коштів, ролі та участь інших учасників злочинної схеми.

Підписуйтесь на «Перший Житомирський» у соцмережах:
Telegram
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here